• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Програміст зробив 3D-копію своєї дочки

Реклама на dsnews.ua
Новозеландський програміст Марк Сагар створив 3D-модель власної дочки, яка може реагувати на запити людей і навіть грати на віртуальному фортепіано

Програміст, який починав кар'єру з моделювання частин тіла в медичних цілях, а пізніше відзначився в CGI-графіку для таких фільмів, як "Кінг-Конг" і "Аватар", тепер намагається "олюднити" штучний інтелект, пише "ДС" з посиланням на Bloomberg Business Week.

"З тих пір, як мені було 20 років, я постійно думав про те, чи може комп'ютер стати більш розумним, може отримати свідомість, - розповідає він. - Ми хочемо побудувати систему, яка не тільки вчиться для себе, але яка вмотивована вчитися і взаємодіяти з світом. Тому я поставив цю божевільну завдання - спробувати побудувати комп'ютерну модель людської свідомості".

Саме ця ідея лягла в основу проекту BabyX, для створення якого Сагар використовував фотографії власної на той момент 18-місячної донечки. На ранніх стадіях проекту віртуальний дитина, існуючий тільки в комп'ютері, вже міг реагувати на дії людей, що знаходяться поруч.

Дитині показували картки з простими словами на кшталт "яблуко" або "м'яч", і якщо дівчинка відповідала правильно, і її хвалили, вона раділа, якщо помилялася, і її лаяли, вона розбудовувалася.

З тих пір Сагар удосконалив свою модель: тепер вона являє собою не просто "плаваючу голову", а повноцінне тіло, сидить у кріслі, і вміє грати на фортепіано. Причому, якщо їй стає нудно, вона припиняє грати.

За анімаційним тілом дівчинки ховається детальна карта людського мозку. Сагар може одним натисканням мишки прибрати її обличчя і показати, як на ті ж запити реагують її "нейрони".

Крім того, він може вводити їй дози віртуального серотоніну, окситоцину та інших хімічних речовин, активізуючи віртуальні нейрорецепторы.

"Ви можете в реальному часі дивитися на те, як віртуальний мозок BabyX випускає віртуальний допамін, висвітлюючи певні ділянки мозку і стимулюючи появу усмішки на її обличчі", - пише Bloomberg Business Week.

Програміст планує і далі вдосконалювати її версію. Зокрема, він співпрацює з психологом-спеціалістом з маленьким дітям Аннет Хендерсон. З її допомогою він збирається створити покращену поведінкову модель для віртуальної дівчинки.

Сагар вважає, що його проект допоможе зрозуміти людську природу.

    Реклама на dsnews.ua