• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У 2018 у сфері мобільного інтернету гряде революція

У 2018 році планується запуск 4G в Україні. Аналогічно і 2015 рік став для України справжнім технологічним проривом, який дозволив їй скоротити цифровий розрив з іншими країнами світу
Реклама на dsnews.ua

Саме в лютому 2015 р. Національна комісія держрегулювання зв'язку (НКРСІ) провела довгоочікуваний конкурс на отримання ліцензій на зв'язок третього покоління. Українські мобільні оператори нарешті отримали право надавати своїм абонентам 3G-послуги.

Вже через пару місяців після проведеного тендеру оператори змогли не просто запустити нову послугу для абонентів, а надати їм нову якість мобільного зв'язку. Адже переваги 3G в першу чергу в більш високій швидкості передачі даних. Так, якщо попереднє покоління зв'язку - 2G - могло розвивати максимальну швидкість до 10 Кб/сек., швидкість зв'язку в мережах третього покоління може досягати 3 Мб/сек. Це дає можливість абонентам переглядати потокове відео на своєму смартфоні, спілкуватися зі своїми рідними та близькими в месенджерах, слухати музику онлайн, навіть читати журнали вже в додатках.

І якщо при запуску 3G-інтернету оператори обережно пропонували своїм абонентам невеликі його обсяги, бажаючи швидше познайомити їх з можливостями нової послуги, то трендом 2017 р. стала поява тарифів з великими обсягами інтернету. Спочатку Vodafone, а потім і "Київстар" вивели на ринок свої нові тарифи, в яких абонентам пропонувався безлімітний інтернет. Правда, при більш детальному розгляді виявилось, що там не все так просто.

Зокрема, безлімітний тариф Vodafone з абонентською платою 75 грн насправді містить велику кількість обмежень. По-перше, тимчасові рамки пакету - чотири тижні, а не 30 днів, як зазвичай. По-друге, після використання 3 Гб на добу швидкість передачі даних істотно знижується. Також у даному тарифі закритий доступ до файлових мереж, а швидкість сервісу потокового відео обмежена.

Що стосується "Київстару", то у нього подібних обмежень в безлімітному пакеті немає. Проте і тут є свій нюанс. Абонентська плата за тариф, в якому передбачається нелімітоване кількість мобільного інтернету, становить 155 грн в місяць, що вдвічі вище, ніж у конкурента.

По іншому шляху пішов третій гравець ринку - оператор lifecell, який нещодавно вивів на ринок тарифний план "Лайфхак". Його особливість полягає в тому, що абонентові не потрібно переплачувати за додаткові пакети послуг, як це відбувається в безлімітних тарифах, пропонованих іншими учасниками ринку.

Тариф "Лайфхак" передбачає індивідуальний підхід до нарахування трафіку кожному абоненту. Обсяг інтернет-трафіку визначається кількістю спожитих користувачем гігабайтів минулого місяця плюс "важкий" бонус. Так, тариф передбачає щомісячне збільшення інтернет-трафіку на 20 Гб, якщо абонент їх повністю або частково використовує протягом 30 днів.

Реклама на dsnews.ua

Як це виглядає на практиці? Наприклад, абонент в грудні використовував 20 Гб мобільного інтернету. У січні lifecell не просто нарахує йому такий же обсяг даних, але і додасть 20 додаткових гігабайтів. І якщо абонент використовує всі 40 Гб трафіку, то в наступному пакеті вже отримає 60 Гб. Але навіть якщо він використовує за місяць менше мобільного інтернету, все одно отримає 20 Гб плюс кількість, яке було використано в минулому місяці. Таким чином, абонент може розслабитися і користуватися інтернетом стільки, скільки захоче. Адже новий тариф дає йому свободу в інтернеті і позбавляє від постійних перевірок, скільки гігабайтів у нього ще залишилося.

При цьому варто відзначити, що така свобода ніяк не відбивається на абонентській платі. Вона становитиме 89 грн в місяць. Користуючись "Лайфхаком" від lifecell, абонент може економити. Наприклад, якщо замовить 30-денний пакет послуг до закінчення строку дії попереднього, то платити за нього буде на 10 грн менше - всього 79 грн. У той же час невикористані гігабайти і хвилини розмови з попереднього пакету також зберігаються.

Що включає в тариф?

Крім користування 3G+ інтернетом, пакет також включає безлімітне користування соціальними мережами, необмежена кількість дзвінків на номери lifecell, а також 150 хвилин в місяць на номери інших операторів і 150 SMS по Україні. При цьому як діджитал-оператор lifecell в рамках пакету надає абоненту широкий вибір цифрових сервісів. Зокрема, в рамках тарифу абонент може користуватися месенджером BiP, у якого вже більше 15 млн абонентів в світі. Крім того, меломани зможуть по достоїнству оцінити музичний додаток fizy, а любителі зберігати на смартфонах великі архіви фото і відео зможуть скористатися зручним хмарним сховищем lifebox.

Якщо ж новий пакет послуг абонент замовить після закінчення дії попереднього, то він все одно залишиться у виграші. Тому що оператор в будь-якому випадку нараховує йому 20 Гб інтернету. Таким чином, не важливо, з якою інтенсивністю абонент користується інтернетом - у нього завжди він буде в достатку.

Ну і вишенькою на торті можна назвати можливість в перший місяць підключення користуватися тарифом безкоштовно, адже після активації номера тарифну пропозицію включена у вартість стартового пакету "Лайфхак", яка складає всього 60 грн.

    Реклама на dsnews.ua