• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Вертоліт NASA зробив другий політ на Марсі

Міні-вертоліт Ingenuity Національного агентства США з аеронавтики (NASA) за останні кілька днів зробив вже другий успішний політ на Марсі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Лабораторії реактивного руху NASA в Twitter, передає "ДС".

"Вертоліт на Марсі успішно завершив свій другий політ, знявши це зображення за допомогою чорно-білої навігаційної камери. Він також досяг нових віх на більшій висоті, більш тривалому зависанні і поперечному польоті", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 19 квітня на Марсі вдалося запустити дрон-вертоліт Ingenuity ( "Геніальність") з марсохода Perseverance ("Завзятість").

Спочатку пробний політ Ingenuity був запланований на 11 квітня. Однак його перенесли через проблеми зі сторожовим таймером системи управління, які призвели до провалу тесту на сильну розкрутку гвинтів. 19 квітня о 9:31 за Києвом дрон здійснив свій перший політ на Марсі. Підтвердження у вигляді телеметричних даних і знімка тіні дрона, зробленого навігаційної камерою, а також знімків з ровера, прийшло на Землю за 4 години.

Завдяки Ingenuity інженери підтвердили, що безпілотник справді може літати в розрідженій атмосфері Марса. Очікується, що до кінця місяця дрон здійснить ще кілька коротких польотів для вивчення особливостей роботи безпілотників в справі дослідження Марса або Титана.

20 квітня апарат Рerseverance отримав зразки кисню з атмосфери Червоної планети.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua