• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Франції зацікавилися авіаційним винаходом київського інженера

Реклама на dsnews.ua
Володимир Татаренко розробив капсулу, здатну врятувати всіх пасажирів у разі авіакатастрофи

Французька преса зацікавилася винаходом київського авіаційного інженера Володимира Татаренка, розробив капсулу, здатну врятувати всіх пасажирів у разі авіакатастрофи, повідомляє "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Зокрема, популярний регіональне видання Ouest-France" надрукувало замітку про українську розробки в рубриці "Незвичайне за день".

"Кабіна літака, який відстрілюється в разі аварії. Чи буде це зроблено в один прекрасний день? Хороше питання! Український інженер Володимир Миколайович Tatarеnko (Татаренко - коректна транслітерація) провів три роки, працюючи над цим проектом: літак зі змінною кабіною, яка допомогла б у разі надзвичайного стану в польоті м'яко приземлитися на землю і навіть на воду завдяки парашутам і надувному плоту", - пише французьке видання.

Крім того, ще однією перевагою винаходу, крім порятунку екіпажу і пасажирів повітряного судна, видання вказує на скорочення часу для переміщення транзитних пасажирів з одного рейсу на інший. "Просте переміщення кабіни з одного літака на інший, не потребує їх персональної висадці", - зазначає видання.

Раніше повідомлялося, що в минулому році в кінці жовтня в співтоваристві Street FX Motorsport & Graphics з'явилося відео з демонстрацією системи порятунку пасажирів при аварії літака.

Система порятунку пасажирів, яка фігурує в цьому відео, розроблена київським авіаційним інженером. Вона може забезпечити практично гарантоване спасіння всіх пасажирів і екіпажу у випадку авіакатастрофи в повітрі, під час зльоту або посадки.

В цілому система докладно описана в статті інженера в журналі "Винахідник і раціоналізатор", де також опубліковані креслення різних варіантів капсул.

Вона кріпиться до фюзеляжу роз'ємними кріпленнями, всі з'єднання літака з капсулою (електричні, трубопровідні і т. д.) також можуть роз'єднуватися (наприклад, силові кабелі - з допомогою рознімних муфт). Капсула спускається на системі парашутів, може приводняться на надувний пліт або ж приземлятися на амортизуючу платформу. Швидкість польоту капсули становить 8-9 м/с, в конструкції передбачений датчик, що визначає відстань до поверхні. Коли відстань скорочується, включаються двигуни, вони гальмують контейнер - у підсумку він приземляється з нульовою швидкістю.

Як раніше повідомляла "ДС", за неймовірним збігом обставин, за два дні до трагедії c російським авіалайнером Airbus A-321, 29 жовтня, спільнота Street FX Motorsport&Graphics опублікувало на Facebook ролик, що демонструє систему колективного порятунку пасажирів при аварії повітряного судна, розроблену українським інженером Володимиром Татаренко.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua