• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Шкідливі електромобілі. Чому не варто поспішати з відмовою від бензинових двигунів

Рівень шкідливих викидів в атмосферу при випуску електромобіля на 63% вище, ніж при виробництві машини на бензині або дизелі

Автомобілям з нульовим рівнем викидів необхідно проїхати майже 80 тис. км, перш ніж вони стануть такими ж «екологічними», як автомобілі на викопному паливі
Автомобілям з нульовим рівнем викидів необхідно проїхати майже 80 тис. км, перш ніж вони стануть такими ж «екологічними», як автомобілі на викопному паливі / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Журналіст британського видання Daily Mail Том Пейн звернув увагу на свіже наукове дослідження, згідно з яким виробництво електромобілів куди шкідливіше для екології, ніж виробництво класичних авто.

Чортові вчені в своєму дослідженні довели: в ході виробництва електромобілів виробляється на 63% більше вуглекислого газу, ніж в ході виробництва бензинових або дизельних моделей.

Це означає, що автомобілям з нульовим рівнем шкідливих викидів потрібно проїхати майже 50 тис. миль (більше 80 тис. км), щоб стати такими ж "екологічними", як авто на викопному паливі.

Дане дослідження загрожує перешкодити наміру прем'єр-міністра (Великобританії Бориса Джонсона. — "ДС") досягти нульового показника шкідливих викидів через заборону на продаж нових бензинових і дизельних автомобілів з 2030 р.

Вчені також припускають, що революція екотранспорту може сприяти збільшенню викидів, оскільки до 2030 р. виробництво електромобілів буде рости.

У науковій роботі, зокрема, повідомляється, що при виробництві повністю електричного Polestar 2 компанії Volvo виділяється 24 т вуглекислого газу, в той час як бензиновий двигун Volvo XC40 видає 14 т.

Також в дослідженні, проведеному на замовлення Honda, Aston Martin, Bosch і McLaren, йдеться: "Вам доведеться проїхати 48 700 миль на Polestar 2, перш ніж його вуглецевий слід стане менше, ніж у Volvo XC40. Аналогічні результати показали дослідження, проведені Volkswagen, де порівнювався e-Golf з дизельним Golf".

Реклама на dsnews.ua

За словами авторів, результати показали, що електромобілі — це "не срібна куля", яка допоможе Великобританії досягти нульового рівня викидів до 2050 р. Замість цього вони запропонували міністрам зосередитися на скороченні викидів в процесі виробництва автомобілів.

А в передмові до дослідження депутат від Лейбористської партії Метт Вестерн, голова Всепартійної парламентської автомобільної групи, пише: "Хоча чітка і досяжна мета щодо припинення продажу бензинових і дизельних автомобілів життєво важлива для галузі, щоб підготуватися до контрольованого переходу до більш екологічного майбутнього, нас не слід вводити в оману ідеєю про те, що тільки це вирішить проблему. Нам необхідно вирішити проблему зневуглецювання як транспортних засобів, так і палива, щоб отримати реальну надію на реалізацію наших амбіцій щодо скорочення викидів CO2".

Хоча автомобільні боси підтримують перехід на зелений транспорт, вони побоюються, що 2030 р. — це занадто вже амбітно, враховуючи, що частка електромобілів на дорогах Великобританії становить лише 0,3%.

Причинами проблем з попитом були високі початкові витрати і відсутність зарядних станцій на дорогах, а автомобілі з нульовим рівнем викидів, як і раніше, вважаються розкішшю для багатьох сімей.

Керівництво BMW і Honda Europe входять в число провідних лідерів галузі, які критично ставляться до заборони, вважаючи її непродуманою.

Президент АА Едмунд Кінг в свою чергу назвав 2030 р. "неймовірно амбітним" і закликав проводити "значні інвестиції" в розвиток інфраструктури зарядних станцій і на гранти для зростання продажів.

Ціна на електромобілі стартує від 30 тис. фунтів стерлінгів (близько 1,14 млн грн), хоча вона все ж знижується. Серйозним стимулом між тим є урядова допомога, завдяки якій покупці повністю електричних авто вартістю до 50 тис. фунтів стерлінгів (1,9 млн грн) до 2023 р. можуть отримати знижку в розмірі 3 тис. фунтів стерлінгів (114,3 тис. грн) .

    Реклама на dsnews.ua