• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Зростити емпатію. Навіщо Брі Ларсон поринула в віртуальну реальність

За допомогою віртуальної реальності режисери та актори Marvel хочуть зробити те, чого не змогли зробити партії

Брі Ларсон на майданчику проєкту "Брудна правда: досвід віртуальної реальності" (The Messy Truth: The VR Experience)
Брі Ларсон на майданчику проєкту "Брудна правда: досвід віртуальної реальності" (The Messy Truth: The VR Experience)
Реклама на dsnews.ua

Автор журналу Wired Бун Ешворт у своїй статті розповів про те, як режисери і актори із застосуванням технологій хочуть викликати у людей більше співчуття, наприклад, до жертв сексуальних домагань і насильства з боку поліцейських.

Віртуальна реальність вже давно позиціонується як технологічний інструмент, що дозволяє подолати ідеологічні прірви. За словами прихильників цієї технології, якщо ви можете пожити в чужій шкурі і бачити речі такими, які вони є, вам було б простіше зрозуміти світогляд цієї людини.

Група режисерів разом з кількома зірками супергеройських фільмів Marvel вирішили використовувати віртуальну реальність, намагаючись домогтися більшого співчуття у людей в питаннях, що розʼєднують суспільство. Одягнувши гарнітуру VR і потрапивши в сцену, де поліція зупинила і допитала чорношкірого, вам стало б простіше співчувати тим, кому поліція приділяє більше уваги, ніж вам. А спостерігаючи поблизу те, як жінка на роботі піддається сексуальним домаганням, ви змогли б простіше відчути гендерний дисбаланс.

І хоча на цей момент були випущені лише два епізоди, серіал "Брудна правда: досвід віртуальної реальності" (The Messy Truth: The VR Experience) вже отримав номінацію на премію "Еммі" за оригінальну інтерактивну програму. Керівник проєкту — засновник Magic Labs Media, автор CNN і колишній радник адміністрації Обами Ван Джонс. Проєкт привернув увагу Брі Ларсон, громадської активістки і актриси, яка знялася в таких фільмах, як "Кімната" і "Капітан Марвел". Вона з'являється в одному з епізодів серіалу.

Джонс, Ларсон і директор VR Елайджа Аллан-Блітц поспілкувалися сьогодні на онлайн-конференції зі старшим редактором Wired Енджелою Уотеркаттер. Їхній проєкт отримав назву з книги Джонса 2017 р. "За межею брудної правди: як ми роз'єднуємося, як ми об'єднуємося". Їх надихнули наслідки виборів 2016 р.

"Я працюю в індустрії, яка, на думку деяких, розколює країну на частини, — сказав Джонс. — Дехто каже, що для бізнес-моделі ключових ЗМІ, так званих корпоративних ЗМІ, вигідніше роз'єднувати людей, ніж об'єднувати. Я не хочу вірити, що це правда, але я хочу переконатися, що роблю все можливе, щоб використовувати технології на благо".

Мета "Брудної правди" — занурити глядача в ситуації, в яких вони не опинилися б через свою стать, расу або місце проживання. Перший епізод спрямований на те, щоб передати глядачам відчуття напруги під час спілкування чорношкірого чоловіка з поліцейськими. У другому епізоді Ларсон грає роль в сцені, де жінка піддається сексуальним домаганням.

Реклама на dsnews.ua

"Ми говоримо про спробу поставити когось на місце іншого, — говорить Ларсон. — Таке ось місце, яке дуже яскраво все ілюструє, — це суть боротьби з дисбалансом влади, і цей досвід важко придбати".

Мета "Брудної правди" — за допомогою віртуальної реальності занурити глядача в ситуації, неможливі для їхньої статі, раси або місця проживання
Мета "Брудної правди" — за допомогою віртуальної реальності занурити глядача в ситуації, неможливі для їхньої статі, раси або місця проживання

Кожна серія досить коротка — близько трьох з половиною хвилин. У сценах немає супергри персонажів або незграбного моралізаторства. Завдання в тому, щоб показати ситуації, звичайні і зрозумілі для інших, але в цілому глядачеві чужі. Одним з елементів цієї технології є передове програмне забезпечення, що дозволяє відстежувати рух рук, що у свою чергу допомагає користувачеві бути більш залученим в дію.

"Це соціальний експеримент, — зазначає Аллан-Блітц. — Ми намагаємося зрозуміти, чи зможемо ми використовувати цю нову грань віртуальної реальності, щоб дійсно поставити вас на місце когось іншого, коли ви дивитеся і повністю сприймаєте цей інший досвід, і дійсно це, можливо, є досконалою машиною емпатії".

Хоча перші два епізоди можуть бути присвячені темам, близьким тим, хто дотримується більш ліберальної ідеології, автори проєкту підкреслили, що не збираються акцентувати увагу тільки на цьому. За словами Джонса, він хоче зняти більше сцен, що викликають емпатію у представників сил всього політичного спектра.

"Як на мене, жодна політична партія не робить достатньо для того, щоб допомогти залежним, тим, хто страждає, і засудженим", — сказав Джонс.

У першому епізоді Вінстон Дюк (США, "Чорна пантера") грає роль водія, якого зупинила і несправедливо побила поліція. Глядач — це його дитина, яка сидить в пасажирському кріслі.

За словами Джонса, вони навмисно вирішили найняти акторів Marvel. Інші зірки Marvel, такі як Джош Бролін і Зої Салдана, також виявили інтерес до проєкту.

"Я був фанатом коміксів Marvel, коли це ще не було круто, — сказав Джонс. — Те, що Стен Лі наділяв людей, які володіють великою силою, великою відповідальністю, вони стояли на боці тих, хто програв, не здавалися, не перетворювалися на тих, з ким ви боретеся. Все це я дуже сильно сприймав у дитинстві і зараз".

Поки що випущені лише два епізоди, але Джонс і Аллан-Блітц планують випустити ще. Перед епідемією Covid-19 вони розповіли про цей досвід громадськості, в тому числі продемонстрували це на Консервативній конференції політичних дій на початку цього року. Хоча пандемія і створила складності для такого виду роботи, команда має намір продовжити її в тих локаціях, які були б цікаві консерваторам, лібералам і тим, хто знаходиться десь посередині.

"Можна розповісти нескінченну кількість історій, — сказала Ларсон. — Скільки людей на планеті, і у кожного є історія, у кожного є момент, яким потрібно поділитися і пережити. І тому ми раді збирати ці історії".

    Реклама на dsnews.ua