• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Андрій Матківський: Уміння банку чути клієнта – найважливіше у відносинах із бізнесом

Реклама на dsnews.ua
Підприємництво — це талант, і він є не в усіх людей. Однак якщо ви маєте гарну ідею, готові багато працювати, не боїтеся ризикувати, то обов'язково варто спробувати

Розвиток підприємства в умовах жорсткої конкуренції — справа не з легких. Як вистояти в умовах шаленого розвитку ринку та розширити діяльність компанії? Про це ми запитали у Андрія Матківського, фінансового директора ПП "Соломія Сервіс" (ТМ "Подорожник").

Мережа аптек "Подорожник" успішно працює з 1999 р. і вже незабаром відсвяткує своє 18-річчя. Останні п'ять років мережа активно розвивається та вже налічує 150 аптек у містах Західної України. Окрім того, минулого року "Подорожник" увійшов до топ-10 аптечних мереж України, але на цих досягненнях Андрій Матківський зупинятися не планує.

ДС Чому ви обрали для бізнесу саме цю сферу діяльності?

А.М. Та сфера діяльності, в якій я працюю, зацікавила мене своїм активним розвитком, насиченою конкурентною боротьбою та можливістю постійно вдосконалювати як себе, так і компанію.

ДС Як вам вдається триматися на ринку, адже в Україні багато аптек і рівень конкуренції, відповідно, дуже високий?

А.М. Є кілька основних моментів, завдяки яким нам це вдається. Ми одні з перших почали працювати в демпінговому сегменті: зокрема, пропонуємо покупцям не лише знижені ціни, але й широкий асортимент товарів. Більше того, ми намагаємося не відмовляти покупцям і завжди шукаємо вигідні для всіх сторін варіанти співпраці. Для нас також було дуже важливо зробити аптеки максимально відкритими. Саме у нашій мережі, в одній із перших серед аптек, з'явилися відкриті каси та викладка товарів. Такий підхід дозволяє нашим покупцям детальніше роздивитися товар і легше визначитися з вибором. Завдяки цьому наші аптеки стають ближчими до споживача і, на мою думку, саме це є основою нашого успіху.

ДС Як вплинуло на розвиток вашого бізнесу отримання кредитного ресурсу?

Реклама на dsnews.ua

А.М. Існує думка, що можна розвиватися лише за рахунок власних коштів, однак таким чином дуже важко розвинути мережевий бізнес — власні кошти завжди дорожчі за ті, які можна залучити за допомогою кредитування. Досягнути сьогоднішніх успіхів, а це 150 аптек, без залучення кредитів було б надскладним завданням.

ДС Що в умовах кредитування від УкрСиббанку вас привабило найбільше?

А.М. Насамперед привабила ставка, яка на той час була найнижчою на ринку і наразі такою і залишається. Зокрема, саме цим банк і відрізняється від інших. Окрім того, для нашої компанії дуже важливим залишається критерій надійності та стабільності банку.

ДС Які проблеми ви змогли вирішити завдяки залученню кредитного ресурсу?

А.М. Залучення кредитних коштів дозволило інвестувати їх у розвиток торгівельної мережі, ІТ-забезпечення, а також вдосконалення бізнес-процесів. Таким чином, за допомогою кредитування ми маємо змогу швидше розширювати мережу аптек та приділяти значно більше уваги програмному забезпеченню, а саме — системам замовлення й управління товарними залишками та запасами. Додатково ми змогли виділити більше коштів для роботи з підрядними організаціями. Без подібних заходів важко навіть уявити швидкий подальший розвиток мережі.

ДС На сьогодні банк є невід'ємною частиною ведення бізнесу. Що для вас важливо в роботі з банком?

А.М. Структура в банківському секторі за останні три роки суттєво змінилася, велика кількість банків збанкрутувала. Тому для мене найважливішим у роботі з банківською установою залишається їхня надійність, швидкість прийняття рішень, уміння банка чути клієнта та, звичайно, вартість ресурсів та послуг.

ДС Які у вас плани на майбутнє?

А.М. Сьогодні наша мережа працює тільки в Західній Україн, найближчим часом ми плануємо почати працювати у Центральній та Східній Україні. Ми хочемо працювати по всій країні і наразі маємо всі можливості для цього.

ДС Чи є у вас мрія в бізнесі? Чого б вам хотілося досягти?

А.М. Я швидше сказав би, що в бізнесі у мене є не мрія (бо мрії не завжди здійснюються), а конкретна мета, якої ми з командою однодумців намагаємося досягти, — бути номером один серед аптечних мереж в Україні.

ДС Чи є у вас хобі, яке надає нових сил і надихає на створення бізнес-ідей?

А.М. Моє основне хобі — волейбол і подорожі в горах. Це дійсно надихає!

ДС Яке ваше бізнес-кредо?

А.М. Ніколи не зупинятися на досягнутому.

ДС Які якості повинен мати підприємець?

А.М. На мою думку, основні якості бізнесмена — це рішучість, цілеспрямованість і далекоглядність.

ДС Що б ви порадили підприємцям, які тільки розпочинають свій бізнес-шлях?

А.М. Підприємництво — це талант, і він є не в усіх людей. Однак якщо ви маєте гарну ідею, готові багато працювати, не боїтеся ризикувати, то обов'язково варто спробувати. Якщо з першого разу не отримаєте бажаного результату, головне — не здаватися. Бізнес полюбляє наполегливих!

Андрій
Матківський

Предприниматель, директор сети аптек "Подорожник"

Підприємництво — це талант, і він є не в усіх людей. Однак якщо ви маєте гарну ідею, готові багато працювати, не боїтеся ризикувати, то обов'язково варто спробувати.

Розвиток підприємства в умовах жорсткої конкуренції — справа не з легких. Як вистояти в умовах шаленого розвитку ринку та розширити діяльність компанії? Про це ми запитали у Андрія Матківського

http://www.dsnews.ua/static/imgs/myk.jpg
    Реклама на dsnews.ua