• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

2 способи зменшити платежі за кредитом. Відповіді експерта

Різні форс-мажорні обставини можуть перешкодити своєчасно погасити кредит в банку. Якщо у Вас немає можливості закрити поточний борг, банк може запропонувати так звану реструктуризацію кредиту

Реклама на dsnews.ua

Реструктуризація передбачає певні пільги для позичальника, таким чином банк допомагає повернути решту заборгованості. Чи завжди банк йде на зустріч? Чи є у цього будь-які наслідки для позичальника? Чи правда, що кредит під заставу квартири — це найкраща альтернатива реструктуризації позики? На ці та інші питання нам відповів провідний фінансовий експерт компанії «UniGroup» Олена Пінчук.

Реструктуризація кредиту в банку

Олена, підкажіть, що таке реструктуризація кредиту в банку і коли вона потрібна?

 Реструктуризація кредиту — це зміна умов виплати заборгованості по кредиту, наприклад, зниження процентної ставки і пролонгація кредиту, зміна суми регулярних виплат, корекція графіку платежів, кредитні канікули, скасування штрафів або пені та інші заходи банку. Банку це необхідно, щоб позичальник точно повернув борг, а не перетворився на злісного неплатника.

Як позичальникові домогтися реструктуризації, якщо немає можливості оплатити зараз?

 Є банки, які самі йдуть назустріч, якщо бачать, що клієнт прострочив вже кілька платежів. В інших — необхідно писати заяву на реструктуризацію і зібрати ряд документів.

Чи завжди можна домогтися реструктуризації кредиту в банку?

 Ні, банки зобовʼязані проводити таку процедуру тільки в деяких випадках, наприклад, з приводу валютних кредитів, взятих до 2014 року. У більшості ситуацій банк має право вирішувати сам, давати схвалення чи ні.

Реструктуризація кредиту знижує загальну переплату по кредиту?

 Ні, підсумкова переплата залишається колишньою (в деяких випадках навіть збільшується). Ваш регулярний платіж може зменшиться, але їх кількість — збільшиться, в результаті Ви заплатите стільки ж, але за більш тривалий період.

Кредит під заставу квартири, як варіант рефінансування поточної позики

 Кажуть, реструктуризація кредиту псує кредитну історію, це правда?

 Так, будь-які прострочення, особливо за кількома кредитами, сильно псують кредитну історію і знижують рейтинг позичальника. Багато банків, погоджуючись на реструктуризацію, вносять клієнта в чорний список. У підсумку, в майбутньому позичальникові буде вкрай важко отримати новий кредит деінде.

 Ви згадували, що кредит під заставу квартири сьогодні — це кращий варіант рефінансування поточної позики?

Так, це дійсно так. Кредит під заставу квартири або іншої нерухомості в «UniGroup» — це шанс швидко закрити поточний кредит і перейти на більш вигідні умови, таким чином, не заганяючи себе в ще більш глибоку боргову яму. Крім того, ми пропонуємо клієнтам кредитні канікули або можливість виплачувати тільки відсотки, поки фінансовий стан позичальника не відновиться.

  Розкажіть про кредит під заставу квартири в «UniGroup», як і де його можна отримати?

  Кредит під заставу квартири в «UniGroup» отримати дуже просто, для цього залиште заявку на сайті, зателефонуйте співробітникам компанії або завітайте до одного з наших відділень. Ми схвалюємо 99% заявок і пропонуємо дуже вигідні умови.

Висновки з бесіди з Оленою Пінчук:

  1. Існує 2 способи зменшити платежі за кредитом — реструктуризація і перекредитування, наприклад, кредит під заставу нерухомості;
  2. Реструктуризація кредиту в банку доступна далеко не кожному, кожен випадок розглядається індивідуально;
  3. В результаті реструктуризації Ваш кредитний рейтинг сильно знизиться, що погіршить лояльність банків в майбутньому;
  4. Кращий варіант — взяти кредит під заставу квартири або іншої нерухомості в «UniGroup», рефінансувати отриманими коштами поточну позику, а потім сплачувати борг на кращих умовах.
    Реклама на dsnews.ua