• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Михайло Меркулов: Інвестиції в Україну потрібно розглядати як інвестиції в стартап

Реклама на dsnews.ua
3 грудня в Лондоні відбулося Друге Щорічне Українське Інвестиційне Роудшоу. Подія проходила за підтримки Національного інвестиційного ради України та Посольства України у Великобританії

Ukrainian Investment Roadshow - це інвестиційна платформа, на якій міжнародні фінансові інститути працюють з українським урядом і бізнес-спільнотою. CEO Arricano Михайло Меркулов - один із спікерів - зазначає важливість цієї події поліпшення і розвитку інвестиційного клімату країни. "Україна має дуже привабливими інвестиційними можливостями, але вони нерівномірно розподілені на українському корпоративному ландшафті", - вважає Михайло Меркулов.

Керівники українських компаній, які залучають фінансування, розповіли про плани по залученню капіталу для стратегічного розвитку; міжнародні експерти, консультанти та фінансисти поділилися своїм досвідом та знаннями; міжнародні інвестори розповіли, які можливості існують в українських емітентів. У Лондоні лідери провідних українських компаній зустрілися з потенційними стратегічними інвесторами - керуючими фондами нових ринків, інвестиційними банкірами і консультантами, а також з широким колом зацікавлених сторін з фінансового співтовариства столиці Великобританії.

Програма Другого Українського Інвестиційного Роудшоу складалася з 4 сесій, на яких обговорювалися макроекономічні перспективи України на 2019 рік та наступний період, оцінка інфраструктури ринків капіталу і ключових інструментів залучення капіталу, доступних українським емітентам; були презентовані тематичні дослідження стратегій залучення фінансування найбільш відомими компаніями державного і приватного секторів, а також за круглим столом відбулася дискусія між групою консультантів інвесторів на ринках з перехідною економікою і провідними компаніями.

Серед виступаючих на Роудшоу - спікери від уряду, бізнесу, фінансових і інвестиційних інституцій, а саме: Наталія Галибаренко, Посол України у Великобританії; Маттео Патроні і Артем Шевальов, ЄБРР; Адомас Аудицкас, Радник Прем'єр-міністра України; Юлія Ковалів, Голова Офісу Національного інвестиційного ради України; Міністерство фінансів України; представники фінансових, аналітичних організацій та керівники бізнесу, в тому числі Київстар, UVCA, Укрзалізниця, ПриватБанк, Метінвест Холдинг, Arricano Real Estate, Укртрансгаз, Horizon Capital, UFuture Investment Group, White & Case, Trident Acquisitions, Amundi Asset Management, Allianz Global Investors, DLA Piper, Evris Law Firm, Black Iron Exploration & Development, Morgan Stanley, Ferrexpo, Ukrinnovate, Clearstream, Evris Law Firm, Міжнародна фінансова корпорація, BlueBay Asset Management.

CEO Arricano переконаний, що "при оцінці інвестпривабливості сьогодні необхідно дивитися не тільки на аудовану звітність і менеджмент, але й на стандарти корпоративного управління. Вирішальне значення для реалізації планів має те, наскільки корпоративна середовище дозволяє реалізувати таланти менеджменту і яка менеджменту мотивація".
Михайло Меркулов зазначає: "Інвестиції в Україну потрібно розглядати як інвестиції в стартап - high risk - high return - і робити due diligence не як корпоративного бізнесу, а як стартапу і інвестувати тоді, коли є довіра до команди, будь то корпорація або держава".

    Реклама на dsnews.ua