• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Створення індустріальних парків може успішно вирішити завдання залучення інвестицій в Україну, – Дмитро Відсота

Україна має достатній потенціал, щоб стати реґіональним лідером і «магнітом» для залучення інвестицій. Світовий досвід показує, що цього можна досягти за рахунок створення привабливих і конкурентоспроможних умов для роботи індустріальних парків з якісними керуючими компаніями

Індустріальний парк
Індустріальний парк
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman Дмитро Відсота, передає "ДС" з посиланням на «Українські новини».

В Україні зареєстровано понад 40 індустріальних парків, при цьому більшість з них існують тільки на папері. За останній рік у країні відбулися позитивні зміни в частині залучення іноземного капіталу (наприклад, прийняття Закону про «інвестиційних нянь» і супутніх змін до митного та податкового кодексів), але це лише початок шляху.

«Щоб індустріальні парки в Україні дійсно запрацювали, важливо вивчити успішний міжнародний досвід і впровадити те, що може бути корисним і прийнятним в Україні. Успішні парки привертають значну кількість інвесторів, зокрема іноземних, показують високу заповнюваність, добрий фінансовий результат своєї діяльності та соціально-економічний ефект. Зараз у деяких країнах індустріальні парки генерують до 30% ВВП», – підкреслив Дмитро Відсота.

Наприклад, Україна може багато чого для себе почерпнути з досвіду ОАЕ. Jebel Ali Free Zone в Дубаї є класичним прикладом позитивного впливу індустріальних парків на економіку країни. Саме з ідеї створення цього індустріального парку почався розвиток ОАЕ як одного з найважливіших світових портово-логістичних хабів.

Для успішного розвитку індустріальних парків в Україні потрібно вирішити кілька завдань. Перше – створення ефективних податкових і митних стимулів (додатково до тих, які передбачені Законом про «інвестиційних нянь») у комбінації з розвиненою інфраструктурою. Друге – усунути складності на етапі створення парку.

«На практиці процес оформлення земельної ділянки та підключення до електромереж може тривати роками, – зазначив Дмитро Відсота. – Тягар фінансування цих процесів лягає на інвестора, тому часто проєкт індустріального парку так і залишається на папері. Завдання мінімум для держави – спростити дозвільні процедури з отримання земельної ділянки та будівництва, здійснити перегляд умов підключення до електричних та інших мереж для індустріальних парків».

Перспективи для зростання індустріальних парків в Україні – колосальні.

Супровід проєктів індустріальних парків є одним із пріоритетних напрямків роботи Robinson Patman. Компанія бере участь у розробці законопроєктів, що стосуються створення стимулів для розвитку індустріальних парків в Україні.

    Реклама на dsnews.ua