• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Антикорупціонери" бояться людей", - представників "Укрлендфармінг" не пускають на засідання антикорупційного комітету ВР

Представників компанії "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка та юристів не пускають на засідання Комітету Верховної Ради з питань протидії корупції, де буде розглядатися питання закриття за рішенням суду кримінальної справи проти акціонера, незважаючи на офіційно подану заявку про участь

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє УНІАН.

Вчора було опубліковано звернення групи компаній "Укрлендфармінг" до голови ВР Дмитра Разумкова, в якому зазначається, що відповідний Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики 8 липня проведе засідання, де розгляне питання закриття справи, пов'язаної з VAB банком, за рішенням Печерського суду міста Києва, яке є остаточним і не підлягає оскарженню. На розгляд цього питання комітетом не була запрошена сторона акціонера "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка, а також сторона іншого фігуранта справи, Олександра Писарука, колишнього заступника голови НБУ, для представлення своєї позиції, хоча були запрошені представники САП та Офісу Генерального прокурора.

Ще вчора антикорупційний комітет офіційно, згідно з існуючою процедурою, повідомили і по електронній пошті, і по телефону про перелік осіб, представника компанії і правників, які повинні бути присутніми на засіданні комітету для об'єктивного і всебічного висвітлення обставин процесу. Сьогодні стало відомо, що секретаріат комітету взагалі відмовився розглядати це повідомлення та не допускає представників компанії на засідання. З телефонної розмови з представником секретаріату стало відомо, що рішення про допуск на засідання комітету одноосібно приймає голова комітету, народний депутат Анастасія Радіна. Нагадаємо, Анастасія Радіна і перший заступник голови комітету Ярослав Юрчишин неодноразово робили публічні заяви про винність Олега Бахматюка, незважаючи на рішення судів і загальновідомі факти, які це заперечували.

"Створюється враження, що керівництво комітету вирішило призначити нас винними апріорі, і зробити це незважаючи на рішення судів, незважаючи на наявні докази нашої правоти, без надання нам можливості публічно і відкрито себе захистити. Це нагадує традиції "справедливого суду" тоталітарного сталінського режиму з його "розстрільними трійками" і відсутністю можливості правового захисту для жертв судилища ", - заявили в "Укрлендфармінг". У компанії вважають, що "деякі депутати бояться людей, які мають сміливість спростовувати їх голослівні заяви".

Нагадаємо, Офіс Генерального прокурора 25 червня виконав рішення Печерського районного суду міста Києва про скасування як незаконної постанови першого заступника генерального прокурора про відновлення кримінального провадження, пов'язаного з наданням стабілізаційного кредиту НБУ VAB банку Олега Бахматюка. Рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню. Використання кредиту за призначенням, на виплати вкладникам, було підтверджено офіційними експертизами і висновками Фонду гарантування вкладів і заявою НБУ.

    Реклама на dsnews.ua