• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Безкоштовний" Вишинський. До чого Новинський підштовхує Зеленського

До історії з можливим обміном українського пропагандиста Кирила Вишинського на полонених українських моряків вирішив підключитися і один з лідерів конкуруючого на проросійському полі з політсилою Віктора Медведчука Вадим Новинський
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Як і сам Медведчук, неодноразово закликав президента Володимира Зеленського "проявити політичну волю", щоб полюбовно домовитися з Кремлем, Вадим Владиславович також спробував вплинути на президента і підштовхнути його до правильного, з точки зору Новинського, зрозуміло, рішенням.

За словами головного захисника російського православ'я в Україні, Зеленський повинен не домовлятися з Путіним про обмін, оскільки це "торг людьми" і лише "буде заохочувати подальшу практику використання заручників для вирішення політичних завдань", а вчинити по-християнськи - просто звільнити Вишинського без всяких домовленостей. Ну а Путін упевнений Новинський, "побачивши Ваші зусилля у цьому напрямку", зробить "крок доброї волі" і звільнить наших моряків.

Не забув Новинський і про інше "в'язня совісті" - колишньому голові фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, який вже більше трьох років знаходиться в СІЗО, закликавши Зеленського одним Вишинським не обмежуватися, а посприяти звільненню і Єфремова, і інших борців за "русский мир", поклавши тим самим кінець політичним переслідуванням опонентів влади", що нібито нинішній президент обіцяв під час виборчої кампанії.

Не зовсім зрозуміло, де саме в передвиборчому популізмі Зеленського Новинський побачив обіцянку покінчити з практикою кримінального переслідування політичних опонентів" (нинішній президент обіцяв і досі обіцяє посадити до в'язниці або на худий кінець люструвати діячів попередньої влади), але його загальний посил до Зеленському цілком зрозумілий - йти в односторонньому порядку, без будь-яких зустрічних зобов'язань, на поступки Росії в надії милість і доброту російського президента, який має такі жести відповідним чином оцінити.

У цій односторонньої полеміці Новинського з Зеленським цікаві відразу кілька аспектів. Не потрібно забувати, що Вадим Владиславович один з найважливіших людей у ахметівській частини розколотого надвоє "Оппоблока", чия конкуренція з "Оппоплатформой" Медведчука/Бойко/Рабиновича перед достроковими виборами набула особливо запеклий характер. При цьому "Оппоблок", залишившись без підтримки Кремля, опинився в ролі наздоганяючого набагато більш популярну "Оппоплатформу" і особливих шансів наздогнати колишніх колег у людей Ахметова немає. А тут історія з Вишинським і його можливим обміном на українських моряків виявилася однією з найбільш обговорюваних перед виборами. Ось тільки електоральну вигоду у випадку, якщо обмін все-таки відбудеться, будуть ділити між собою Зеленський, як чинний глава держави і безпосередній учасник домовленостей, і Медведчук, який завжди може сказати, що це саме він умовив свого кума, а Зеленський просто виконав технічну частину процедури.

Тепер же в променях можливої слави тих, хто домовився з Путіним, може трохи погрітися і Новинський. Він теж для Росії людина не чужа, а якщо Вишинський буде звільнений, то для Новинського вигідніше буде представляти справу так, ніби це Зеленський його звільнив, прислухавшись до його мудрому раді, і саме це, а не вмовляння Медведчука, стали вирішальними аргументами для Путіна, якщо той звільнить моряків.

Але набагато краще буде, якщо Новинський своїм радою підштовхне Зеленського бути обдуреним Путіним, адже ймовірність того, що російський президент у відповідь на жест доброї волі почне вимагати нових поступок, дуже велика.

Реклама на dsnews.ua

При цьому Новинський, якщо таким чином підставить Зеленського, майже нічого не втрачає з точки зору своєї проросійської позиції. Адже для нього ні Вишинський, ні Єфремов та інші прихильники сепаратизму на Донбасі не злочинці, а от українські моряки як мінімум провокатори. І якщо прокол із звільненням Вишинського підсадить рейтинг Зеленського, то його проросійський виборець піде або до Медведчука, або до Ахметова з Новинським. Допомагати прямим конкурентам - це, звичайно, не дуже добре, але можна ж і собі щось урвати.

Ну, і ще один цікавий аспект. Новинський майже прямим текстом закликає президента звільнити російського пропагандиста, хоча зробити це може лише український суд, який як би від глави держави незалежний. Але ні у кого такий ось заклик особливого не викликає нерозуміння, що й не дивно після всіх систематичних рішень в інтересах президентської влади, прийнятих судами різних інстанцій від Конституційного до Баришівського районного. Таким чином Новинський як би ненароком зайвий раз підтвердив, що судова влада вже знаходиться під контролем Зеленського і саме від нього залежить, який вердикт винесе суд у справі Вишинського.

Останнє також може зіграти проти Зеленського, адже реакцію патріотичної громадськості на звільнення російського пропагандиста без всяких умов передбачити досить легко. Об'єктом народного гніву стане не тільки суддя, а й президент України.

    Реклама на dsnews.ua