• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

"Дайте їм замовлення!": Зеленський зажадав без тендеру укласти договір з турками на будівництво окружної Дніпра (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Під час візиту в Дніпро Президент Володимир Зеленський запропонував першому заступнику голови обласної ради Святославу Олійнику без тендеру укласти договір з турецькою компанією "Онур" на ремонт Південної об'їзної дороги

Відповідне відео виклав на своїй сторінці в Facebook сайт "Інформатор".

"Скажи, будь ласка, як зробити цю дорогу, - каже Зеленський, звертаючись до Святославу Олійнику. - Не говорити про проблеми, а просто зробити цю дорогу... Можна взяти одного нормального... я не знаю... турецьку компанію, яка будувала...Онур. Так дайте їм замовлення".

До розмови підключається глава "Укравтодору" Славомір Новак.

"Обласна рада готова взяти дорогу на свій баланс?", - запитує він Олійника.

"Послухай мене. Ти візьмеш на баланс цю дорогу? Побудуєш її разом з "Онуром"? У тебе є гроші",- продовжує задавати Олійнику питання Зеленський.

"Ми можемо це зробити за рахунок спільного фінансування", - намагається пояснити заступника голови облради.

"Ви дасте гроші?" - звертається Зеленський до Новаку.

"Це бюджет наступного року", - намагається пояснити глава "Укравтодору". Чиновники переконують главу держави, що вони не вправі приймати рішення, що будувати, а не будувати - фінансування на цей рік немає. Щоб кошти з'явилися, необхідно, щоб Кабмін вніс правки до бюджету, а Верховна Рада їх затвердила.

Владимир Зеленский на Южной объездной

Gepostet von Информатор am Freitag, 12. Juli 2019

Економіст Дмитро Марунич вважає, що діалог Президента з чиновниками свідчить про те, що оточення Зеленського створює у нього спотворену картину роботи автодорожньої галузі.

"Інспекція Президента на будівництво об'їзної дороги Дніпра показує, що Зеленського погано інформують про механізми роботи автодорожньої галузі. Главі держави не потрудилися пояснити, що всі великі проекти з ремонту доріг у нас проходять через Prozzoro. Ні "Укравтодор", ні місцева влада не призначають підрядника. Підрядника вибирають на прозорому тендері! Так відверто нав'язувати обласній раді конкретну компанію - це дикість, якщо не посадовий злочин. Безумовно, проштовхнути ідею турецького підрядника придумав не сам Зеленський. Є люди в його оточенні, які посилено лобіюють турків і хочуть перетворити їх у "придворну" компанію, віддавши всі основні тендери... Хоча розповіді про якомусь особливому якості будівництва у турецької компанії - це міф. Вони дуже багато років на українському ринку. Будують не гірше і не краще, ніж інші великі українські компанії. Більша частина персоналу - місцеві", - стверджує Марунич.

Відмова від Prozzoro, зазначає експерт, призведе до повернення корупції на закупівлі.

"Якщо в Офісі Президента дійсно хочуть відмовитися від Prozzoro і укладати контракти на будівництво та ремонт доріг з переговорної процедури - це дуже небезпечний сигнал. Знову повернеться система грандіозних "відкатів", конкуренції не буде, ціни почнуть завищувати. Замість того, щоб дати поштовх розвитку галузі, її просто знищать. І ще один тривожний дзвіночок. Президенту зараз готують якісь секретні списки людей в "Укравтодорі", яких треба звільнити. Зеленський під час візиту в Дніпро говорив про це Славомиру Новаку. Хочеться запитати: це що, спроба повернути систему "смотрящих", яка призначається оточенням Президента? Мені здається, останні "ініціативи" оточення Президента з приводу дорожнього ринку вимагають дуже пильної уваги з боку антикорупційних організацій і журналістів", - вважає експерт.

Нагадаємо, під час візиту до Дніпропетровської області Президент проінспектував будівництво Південної об'їзної дороги, яка буде з'єднувати Запорізьке шосе з Південним мостом. Це необхідно для того, щоб розвантажити міські дороги, а також поліпшити екологічну ситуацію.

    Реклама на dsnews.ua