• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Долар по 30 - легко": "слуг" засікли за листуванням за відставку голови Нацбанку (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
Нардепів "Слуги народу" спіймали на листування в чаті фракції про відставку глави НБУ Якова Смолія. Учасники діалогу напророкували українцям долар по 30 гривень

Відповідні фото опублікувало видання "1 News", передає "ДС".

Листування, в якій йдеться, зокрема, про можливі наслідки звільнення Смолія, зафіксували під час пленарного засідання парламенту в четвер, 2 липня. Її на своєму телефоні читав депутат від "Слуги народу" Володимир Захарченко.

"До нього гарне ставлення, але він не може працювати в нинішніх умовах", – так охарактеризував ставлення до глави Нацбанку голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Справедливості заради потрібно відзначити, що ставка (йдеться про рекордно низької облікової ставки. – ред.) не падала, якщо б не тиснули постійно. До Смолія гарний у всіх відношення, але він не може працювати в таких умовах, він хоче мати інфляцію 1,9%, не хоче робити емісію, а всі країни зараз вливають гроші в економіку, жертвуючи інфляцією в догоду зростання споживання", – пише Арахамія.

Нардеп Роксолана Пидласа запитала Арахамию: "Скільки ми хочемо інфляцію? Просто щоб знати, до чого готуватися". На це відповідає інший депутат, номер якого не підписаний: "Курс на днях 30 буде легко. Буде тоді велика інфляція".

Не обійшлося і без обговорень нового кандидата на цю посаду. Так, один з депутатів пише, що "Данило, ймовірно, був би сильним главою НБУ. Важливо, його ще запитати, чи хоче він". Мова йде про Данилу Гетманцеве, депутата від "Слуги народу", кандидатуру якого називають в якості однієї з імовірних на посаду керівника Нацбанку.

Далі депутати також обговорювали можливе призначення Арсенія Яценюка на посаду голови НБУ, однак не зрозуміло, чи піде на це президент".

"...як думаєте, президент піде на це? Для нас, чесно кажучи, це стане політичною ж*співай", – пише один з депутатів.

Депутат Максим Бужанський пише, що якщо "слуги народу" не в змозі обрати свого голову Нацбанку, то варто розходитися.

Наостанок Арахамія пише, що всі "погано скінчиться, якщо ми обіс*емся з новим менеджментом – тут дійсно є ризики". Наостанок Микита Потураєв побажав колегам з фракції "спокійної ночі, можливо, останньою в нашому житті".

Давид Арахамія додав: "А наша тенденція кадрова – кожне нове призначення гірше попереднього".

Нагадаємо, раніше глава Мінфіну Марченко сказав, що його відомство хотіло б бачити більш високий курс долара до гривні, але не вважає нинішню ситуацію проблемною.

    Реклама на dsnews.ua