• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

«Побиття» Кужель: Тимошенко знайшла причину для дочасних виборів

Сварка між депутатом-«фронтовиком» Андрієм Тетеруком і депутаткою з «Батьківщини» Олександрою Кужель, що закінчилася травмою останньої, може стати точкою відліку розвалу коаліції
Фото: 112.ua
Фото: 112.ua
Реклама на dsnews.ua

Інцидент, у результаті якого Тетерук скляною пляшкою ненароком травмував Кужель, став подарунком долі усім тим, хто гойдає парламент для дочасних виборів. А для Юлії Тимошенко - просто джек-потом. Віднині теми тарифів, рент на газовидобування і т.п. відійдуть на задній план. Член прем'єрської фракції, до того ж офіцер, підняв руку на немолоду жінку, а Яценюк не вибачається, - ну, хіба придумаєш кращий привід для війни! Нікого не цікавитимуть деталі епік фейлу у виконанні Тетерука. Приміром, те, що пані Кужель висловлювала якісь претензії до нього ще під час засідання парламенту у вівторок, або що і вона вдарила "фронтовика". Сумочкою. Залишиться тільки його провина: чоловік обізвав жінку, а потім ще й завдав їй удару скляною пляшкою по голові. 

Тетерук написав, що щиро кається за свій вчинок. Скоріш за все, так воно і є. Але вже сьогодні "Батьківщина" вимагає складання ним повноважень, завтра вимагатиме від МВС (саме від МВС, адже Тетерук вважається креатурою Арсена Авакова) порушити справу про хуліганство, "побої" Кужель демонструватимуться на всіх телеканалах. До "Батьківщини" прогнозовано підключаться Ляшко з "Самопоміччю". Простіше кажучи, завтрашнє засідання буде зірване, а ток-шоу перетворяться на топтання всіх по Тетеруку і Яценюку.

З цієї історії може бути лише два виходи. Перший - "фронтовик" пише заяву і складає мандат. Другий - "Народний Фронт" не визнає провину свого депутата і парламент переходить в стадію швидкого розпаду. До розкручування конфлікту підключаються інші гравці, врешті апетити "нової опозиції" доростають до вимоги відставки Яценюка і під новорічну ялинку ми отримуємо не бюджет на наступний рік, а непрацюючий парламент, який рахує дні до дочасних виборів. І, що найгірше, суспільну підтримку такої ідеї. Не варто зайве нагадувати, що ці вибори для "НФ" стануть останніми.

Судячи з допису нардепа Антона Геращенка, в "НФ" припускають, що вчинок Тетерука - необхідна самооборона. Логіка наступна - якщо суд визнає його винним, він втратить мандат, ні - до побачення. Поки невідомо, якою є реакція на подію самого Яценюка. Навряд чи Арсеній Петрович погладить Тетерука за таку "підставу" по голові. Проте настоювати на складанні цим депутатом мандату означає вступити в конфлікт з однією з найвпливовіших груп у "НФ". Тому, скоріш за все, Яценюк займе позицію, висловлену Геращенком. Як довго триватиме конфлікт навколо "побиття" Кужель? Все ж хочеться сподіватися, що Тетерук складе мандат сам. До того ж, піти з парламенту в нікуди йому ніхто не дасть. Приміром, він зможе працювати в органах МВС. Буквально вчора звільнилися місця двох заступників міністра.

    Реклама на dsnews.ua