• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Самопоміч", отзывая Павленко, поставила себе поза мораллю - експерт

Реклама на dsnews.ua
Аграрії заявляють, що в цілому робота Павленко їх задовольняла

Відгук міністра агрополітики Павленка партією "Самопоміч" - це крок за межі моралі і здорового глузду. Так прокоментував заяву партії головний редактор і директор видавництва "Зерно" Юрій Гончаренко, повідомляє "ДС" з посиланням на "Главком".

"Як би не вирішилася ситуація з міністром Павленко і коаліцією, "Самопоміч" густо плюнула собі в кашу, це політичний крок за межі моралі і здорового глузду. Галузь, як і вся економіка України, перебуває на межі виживання після збільшення податкового навантаження та скасування державної підтримки у вигляді пільг. Влаштовувати кадрові ігри в цей період, як мінімум, непатріотично", - заявив Гончаренко.

"Партія "Самопоміч" відверто здивувала. Таких непрофесійних політичних дій, думаю, ніхто не очікував. Спробою відкликати міністра, вони, по-перше, показали торжество квотного принципу призначення чиновників. По-друге - чисто "совковий" спосіб мислення, адже яке відношення має діяльність кваліфікованого спеціаліста до політичних маневрів партії? Тобто, якщо в клініках працюють хірурги-кардіологи, партійці "Самопомичи", їх теж можна відкликати?", - вважає Юрій Гончаренко.

За його словами, аграрії в цілому позитивно оцінюють роботу Павленка на посаді міністра агрополітики.

"Прийняті під егідою Міністерства закони, скасовані десятки дозвільних і погоджувальних процедур, розпочаті прогресивні проекти - не пройшли непоміченими. Павленко сформував потужну команду, схильну до реформаторської діяльності. Так, за такий короткий час цій команді не вдалося зламати хребет корупції та бюрократизму в системі, оскільки живуть ці явища не в рамках одного міністерства. Але за цей час корупція точно недорахувалася кількох ребер. Команді потрібен час і більш тісний контакт з агросообществом, і тоді все станеться", - зазначив директор видавництва "Зерно".

Він вважає, що до Павленко жоден аграрний міністр не міг забезпечити такої динаміки розвитку галузі та прозорості і доступності дозвільних процедур для аграріїв: "За рік з чимось виконана величезна робота, розроблено стратегію розвитку галузі до 2020 року. При цьому аграрії не відчули дискомфорту або утиску з боку міністерства. Тільки за перший тиждень дії Асоціації Україна-ЄС безкоштовні(!) сертифікати на експорт продукції отримали ТИСЯЧІ агропідприємств. Жоден попередній міністр не забезпечував такої динаміки і прозорості, доступності дозвільних процедур".

Раніше політолог Вадим Карасьов заявляв, що "заява політради партії "Самопоміч" про відкликання з посади аграрного міністра Павленко - перший крок до краху цієї молодої партії як політичної сили і свідчення наявності в ній системної кризи".

"Я знаю, що це питання точно не обговорювалося на засіданні парламентської фракції "Самопоміч". Дивує, що партія ігнорує позицію самого міністра і приймає подібні рішення без обговорення з ним. Все-таки в політиці найоптимальніші рішення приймаються колегіальним чином - підкреслив політолог.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", 22 січня Парламентська фракція "Самопоміч" прийняла рішення відкликати з Кабінету міністрів України, міністра аграрної політики і продовольства Павленка.

Консультації фракції "Самопоміч" з цього питання пройдуть на цьому тижні.

    Реклама на dsnews.ua