• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Слуга" Василевська подала у Раду законопроект про "легалізацію ПВК"

Реклама на dsnews.ua
Народний депутат провладної фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 3005 "Про військово-консалтингової діяльності"

Законопроект фактично легалізує діяльність приватних військових компаній (ПВК), але забороняє їх діяльність на території України, передає "ДС.

Згідно пояснювальній записці, під військово-консалтинговою діяльністю мається на увазі надання послуг військового чи охоронного характеру державам, юридичним чи фізичним особам за межами України, зазначають "Новини Донбасу".

Законопроект пропонує врегулювати всі сфери військово-консалтингової діяльності, починаючи від порядку створення суб'єкта військово-консалтингової діяльності, отримання ним ліцензії на надання послуг військового чи охоронного характеру, обіг вогнепальної зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до нього, особливості державного та громадського контролю за діяльністю таких суб'єктів, закінчуючи гарантіями соціального і правового захисту їх учасників, засновників і персоналу, а також порядок ліквідації таких компаній.

Документом також пропонується ввести жорсткі умови набуття права здійснювати військово-консалтингову діяльність шляхом створення відповідного суб'єкта господарської комерційної діяльності.

Особливістю діяльності такого суб'єкта є його спрямування на зовнішні ринки і заборона здійснювати військово-консалтингову діяльність в Україні, що пов'язане з законодавчою неврегульованістю питання обігу зброї в країні.

Законопроект надає право суб'єктам військово-консалтингової діяльності здійснювати імпорт в рамках зовнішньоекономічної діяльності, ввезення в Україну і вивезення за її межі вогнепальної зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до нього виключно для здійснення договірних зобов'язань та норм міжнародного права.

Також пропонується створити Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї і боєприпасів, пристроїв, патронів до нього, які знаходяться у суб'єктів військово-консалтингової діяльності, а також чіткі вимоги щодо контролю за обігом такої зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до нього.

У пояснювальній записці підкреслюється, що суб'єкти військово-консалтингової діяльності свої послуги повинні надавати тільки за кордоном, що виключає можливість створення приватних армій" всередині держави.

Як повідомляється, норми проекту закону спрямовані на забезпечення працевлаштування людей, які мають значний військовий досвід, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, військовослужбовців, звільнених з військової служби та колишніх працівників правоохоронних органів.

    Реклама на dsnews.ua