• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

«Справу 31 серпня» закрили

Опівночі 9 листопада з Лук’янівського СІЗО вийшов «свободівець» Юрій Сиротюк – останній відомий фігурант «справи 31 серпня». А це означає, що в обмін на волю для Сиротюка «свободівців» будуть використовувати у війні проти Коломойського
Фото: liga.net
Фото: liga.net
Реклама на dsnews.ua

Взяття під варту Юрія Сиротюка відразу виглядало так, ніби було знайдено офірного цапа, на якого вирішили повісити відповідальність за організацію теракту під Верховною Радою 31 серпня цього року. Тягнибок, Швайка та інші екс-депутати від "Свободи" від цієї справи відкараскалися швидко і безболісно, а от Сиротюку, значно біднішому за впливових однопартійців, довелося посидіти. Тепер по "справі 31 серпня" сидіти в ізоляторі залишилися невідомі широкому загалу люди і якщо їх засудять, це не стане резонансною подією. Не колишніх же народних депутатів посадять.

Щойно слідчі органи та наше правосуддя вибірково підійшли до підозрюваних в організації подій 31 серпня, закралася думка, що Сиротюк став жертвою домовленостей. І що його відпустять, коли Тягнибок і Ко стануть сумирними. "Свободівці" вдало використали тезу "влада нас душить", і фактично повернулися у велику політику завдяки місцевим виборам. У тому числі повернувся й Сиротюк, який очолював список партії Тягнибока до Київради. Проте на міських депутатів недоторканість не поширюється, тому депутатство Сиротюка не гарантувало йому відпускної з СІЗО. Але якщо його відпустили під домашній арешт, значить, можуть існувати нові домовленості між владою і "Свободою". Приміром, "тягнибоківці" - традиційні євроскептики - голосували за євроінтеграційні закони. Їхні 6 штиків за умов півживої коаліції щось та й значать. А ще, на думку експертів, "свободівців" можуть використати проти Коломойського і Корбана.

Для того, щоб боротися з "приватівцями", необхідно "відформатувати" суспільну свідомість. Найпростіший спосіб це зробити - зіткнути лобами політиків, які працюють на одному електоральному полі. У даному випадку - на націонал-патріотичному

Під час останньої виборчої кампанії "Свобода" та УКРОП найбільшою мірою використовували символізм АТО. Команда "приватівців" вдало зіграла на патріотичній темі і після затримання Корбана. Влада інформаційно програла, адже для переважної маси громадян Коломойський та Корбан - люди, які врятували Україну від поширення пухлини сепаратизму на Дніпропетровськ, Харків, Запоріжжя. Для того, щоб боротися з "приватівцями", необхідно "відформатувати" суспільну свідомість. Найпростіший спосіб це зробити - зіткнути лобами політиків, які працюють на одному електоральному полі. У даному випадку - на націонал-патріотичному.

Чи насправді "свободівці" найнялися на війну проти Коломойського, буде видно вже дуже скоро. За їхніми заявами та за лояльністю влади. Не виключено, що коло підозрюваних у провокації 31 серпня звузиться до однієї особи - "свободівця" Гуменюка, який кидав гранату в нацгвардійців. Але для цього "тягнибоківцям" доведеться відпрацьовувати по "приватівцях" на повну.

    Реклама на dsnews.ua