• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Свобода" виписала Авакову індульгенцію ще на кілька місяців

Трагічний "бенефіс" партії Тягнибока під парламентом забезпечив главі МВС посадову недоторканість
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова зараз мріє чимало вітчизняних політиків, починаючи від "радикалів" Олега Ляшка і закінчуючи представниками президентської партії. Але з втіленням цієї мрії їм знову доведеться почекати. Причини одразу дві: до популярності в народі патрульної поліції, яку міністр запускає по всій країні з космічною швидкістю, в психологічному активі МВС тепер додалось і загальне співчуття з приводу загибелі та поранень бійців Нацгвардії, на яких напали активісти-радикали від партії "Свобода".

Учора, одразу після трагічних подій під стінами парламенту, між керівництвом МВС та "Свободи" спалахнула словесна дуель. Спочатку Арсен Аваков прямо звинуватив команду Олега Тягнибока в організації теракту, жертвами якого стало вже двоє бійців Нацгвардії і ще близько 100 отримали поранення. У відповідь лідер "свободівців" заявив, що такі швидкі висновки головного міліціонера країни щодо винних у цій бійні свідчить лише про те, що сам він її і організував. Звичайно Тягнибок висловив відверті нісенітниці, адже є достатньо фото та відео доказів того, як він особисто разом з найближчими соратниками Швайкою та Сиротюком розпочинають атаку своїх активістів на ряди бійців Нацгвардії. На одному з флангів цієї атаки, як виявилось пізніше, маневрувала і скандальна Ірина Фаріон, яка намагалася влучити древком від прапора по голові правоохоронців.

Вимоги Тягнибока щодо відставки Авакова грають в першу чергу проти самої "Свободи". Це, зокрема, можна побачити по бурхливій реакції соцмереж, де більшість користувачів засуджують дії активістів партії та бажають їй якнайшвидшого повного зникнення з політичної карти України

Крім того зі сцени акції протесту "Свободи" жодного разу не пролунало заклику на кшталт "бережіться провокаторів, які вже були помічені серед учасників мітингу". Саме так за звичай на всіх акціях протесту, до організації яких має відношення партія Тягнибока, намагалися попередити можливі сутички. Але не цього разу. Отже, так чи інакше, вся відповідальність за те, що сталося лежить на Тягнибоку і ко.

Звичайно, не був правий у цій ситуації і Арсен Аваков, адже до повноважень міністра внутрішніх справ не входить функція  висування офіційного звинувачення. Глава МВС може використовувати лише термін "підозрювані" і робити все можливе, щоб зібрати достатньо доказової бази, яка б свідчила про те, що ці підозрювані дійсно могли вчинити той чи інший злочин. Власне цей неправомірний емоційний жест Авакова і став підставою для того, щоб Тягнибок та інші "радикали" знову затягнули пісню про необхідність відставки керівництва МВС. Але в даному разі ці вимоги грають в першу чергу проти самої "Свободи". Це можна побачити, зокрема, по бурхливій реакції соцмереж, де більшість користувачів засуджують дії активістів партії та бажають їй якнайшвидшого повного зникнення з політичної карти України. 

Люди співчувають бійцям Нацгвардії та вважають їх "потерпілими в протистоянні з неадекватними радикалами, які виконують замовлення Путіна". І хоча про Авакова в цьому контексті не йдеться, саме він, як очільник МВС представляє зараз правоохоронне відомство, яке "стало жертвою неадекватних "свободівців"". Це означає, що найближчим часом будь-хто, хто візьме на озброєння своєї партії чи власної передвиборчої кампанії гасло про негайну відставку Авакова, як мінімум буде просто проігнорований, або, що найвірогідніше, зачислений в клуб шанувальників "Свободи". А це зараз рівноцінно політичному прокляттю. 

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua