• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Тактика дрібних кроків". Аваков запропонував свій план деокупации Донбасу

Реклама на dsnews.ua
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що реінтегрувати окуповані райони Донбасу потрібно поетапно

Про це він заявив в інтерв'ю "Української правди", передає "ДС".

"У мене є свій план. Він називається "тактика дрібних кроків, яким аплодують всі". Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованої Донбасу. "Блакитних касок" стільки немає - на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район", - заявив міністр.

План такий, - продовжив він, - "заходять миротворці і встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією відразу беруть під контроль і "блакитні каски", і українські прикордонники. Всередину цієї повернулася в Україну території заходять органів української юстиції і проводять вибори за нашим законом".

"Пофіг, хто переміг на цих виборах. Я глибоко переконаний, що на місцевих виборах там в більшості випадків виберуть когось із відверто проімперському поглядами. Але в стратегічній перспективі, це не так і важливо", - вважає Аваков.

Головне, за його словами, сформувати перехідну адміністрацію: на основі цих нових, обраних за українським законом органів і представників державної влади України. Туди має прийти центральна влада разом з українськими поліцейськими силами.

"Після цього Україна повинна прийняти закон про амністію. Він повинен стосуватися абсолютно всіх, крім тих, у кого на руках кров, хто вбивав наших солдатів, брав участь у репресіях проти мирного населення. На них амністія не поширюється, вони в очах нашої держави - злочинці і повинні понести законне покарання! Але я також упевнений, що нам доведеться прийняти закон "про колаборантів". Щось на зразок закону де Голля, який був прийнятий в 1946 році у Франції. Це стосується звичайної людини, вимушеного жити і працювати на окупованих територіях", - продовжив міністр.

Також, за словами Авакова, "потрібно буде вирішувати питання з "перехідним статусом" окупованих територій. По-перше, це буде стосуватися якогось спеціального економічного статусу. Ця територія повинна буде відновлюватися після окупації випереджаючими темпами. Тут бачиться можливість залучення міжнародних фондів. При цьому, я впевнений, Росія запропонує бути одним з донорів, але ми не повинні брати гроші. Для перехідного періоду повинні бути отримані кошти з допомогою наших західних партнерів та державного бюджету".

    Реклама на dsnews.ua