• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Аграрії просять міністра інфраструктури підвищити тариф металургам на додаткові 2 млрд грн

Аграрії просять міністра інфраструктури Олександра Кубракова підняти тариф металургам на додаткові 2 млрд грн. «Укрзалізниця» вийшла з ініціативою підйому залізничних тарифів, у рамках якої компанія отримає додатково 1,7 млдр грн в цьому році, і 10 млрд грн в наступному. У свою чергу, громадська організація «АОГУ «Термінатор» Юрія Щукліна в листі Олександру Кубракову запропонувала провести збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 1-го тарифного класу на 38,5% з 1 вересня 2021 року (в 1 етапі), що дозволить залучити додаткові кошти вже у поточному році

Олександр Кубраков
Олександр Кубраков
Реклама на dsnews.ua

Відповідний лист виявився у розпорядженні Latifundist.com, передає "ДС".

«Поступове збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 2-го тарифного класу з 01 вересня 2021 року на 8% і з 1 січня 2022 р ще на 6,5%, що відповідає загальному збільшенню чинного тарифу на 15%, може привести до відтоку вантажів 2 тарифного класу з залізничного транспорту на річковий і автомобільний транспорт. Також зазначаємо, що перевезення зазначених вантажів для «Укрзалізниці» рентабельні та мають позитивну динаміку до зростання», — прокоментували в «АОГУ «Термінатор».

Зазначається, що втрата вантажів 2 тарифного класу для «Укрзалізниці» буде мати негативні економічні наслідки.

У «АОГУ «Термінатор» вважають недостатнім збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 1-го тарифного класу з 1 вересня 2021 року на 8% і з 1 січня 2022 року на 20,4%, що відповідає загальному збільшенню чинного тарифу тільки на 30%.

«Адже останніми роками вантажі 1 тарифного класу систематично транспортувалися з негативною рентабельністю, «Укрзалізниця» не мала можливості проводити оновлення рухомого складу та залізничної інфраструктури. Зараз «Укрзалізниця» вимагає значних капітальних вкладень в інфраструктуру. Також зазначаємо позитивну цінову кон'юнктуру на експортні вантажі 1 тарифного класу, тобто транспортна складова у вартості вантажів 1 тарифного класу значно зменшилася», — акцентували в «АОГУ «Термінатор».

Відзначається, що впровадження зазначеної ініціативи зменшить різницю між тарифами перевезення для вантажів 2 тарифного класу і 1 тарифного класу до 5%.

Крім того, провести незначне збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 2%. Зазначене підвищення тарифів не призведе до втрати залізницею вантажів 2 тарифного класу.

«Зазначені тарифні ініціативи дозволять збільшити додаткові доходні надходження «Укрзалізниці» протягом 2021 року до майже 3,5 млрд грн», — підсумували експерти.

Нагадаємо, в Міністерстві інфраструктури України вважають, що зближення класів допоможе «Укрзалізниці» залучити вже в цьому році додаткові 2 млрд грн. У той же час громадськість наполягає на тому, що таких заходів недостатньо — і просять підняти тарифи ще вище.

    Реклама на dsnews.ua