• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Ахметівська група "Оппоблоке" готує свого кандидата в президенти, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Група "промисловців" у партії "Опозиційний блок", орієнтованих на Ріната Ахметова, може зробити ставку на Олександра Вілкула в якості кандидата на президентських виборах 2019 року в Україні

Про це йдеться в матеріалі Ростислава Панько "Електоральний потенціал: чому партійним лідерам треба вийти з бюрократичних стереотипів" на сайті "РБК-Україна", передає "ДС".

Журналіст зазначає, що всередині двох опозиційних партій, що претендують на колишній електорат Партії регіонів - "Опозиційного блоку" і "За життя" - спостерігається криза позиціонування, партійної роботи і криза лідерів.

"Умовними правонаступниками Партії регіонів прийнято вважати, перш за все, "Опозиційний блок" і партію "За життя". Також на цьому фланзі з'явився проект Банкової "Наш край" та проект екс-регіонала Віталія Хомутинника партія "Відродження". Оскільки результати двох останніх в масштабі країни не перевищують 1%, їх впливом на загальну ситуацію можна знехтувати. "Опозиційний блок" і "За життя" в рейтингах сумарно ледве дотягують до 10-12%, сумарний рейтинг потенційних кандидатів в президенти на цьому полі - Юрія Бойка та Вадима Рабиновича - не перевищує 15%. Якщо порівняти це з електоральним потенціалом 35%-40%, то виходить, що "правонаступники регіоналів" на сьогодні займають менше третини цього поля. Це означає одне: електорат півдня і сходу в більшості своїй не бачить серед пропонованих йому кандидатів адекватного політичного пропозиції", - констатує автор "РБК-Україна".

Автор матеріалу стверджує, що розкол на дві великі групи всередині "Опозиційного блоку" - так званих "газовиків" та "промисловців" - як і раніше актуальний. І кожна з цих груп розглядає варіанти висунення свого кандидата на найближчих президентських виборах в Україні.

"Позиція групи "промисловців", орієнтованих на Ріната Ахметова, більш прагматична. І кандидат для східних та південних областей у них теж є - це Олександр Вілкул, який давно вже працює в медійному просторі і безпосередньо з виборцями ніяк не менше Бойко. Це явно не його особисте рішення, а позиція цілої впливової групи в партії, яка хоче змін", - цитує експерта Кирила Сазонова "РБК-Україна".

У статті зазначається, що Олександр Вілкул вже почав свою кампанію в форматі виборчого туру, проводячи регулярні масові акції в базових для "Оппоблока" регіонах - Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях. На думку автора, до такого вибору групу Ріната Ахметова спонукав криза лідерів партії, що виникли на уламках "Партії регіонів", став очевидним за рік до парламентських і півроку до президентських виборів.

"Виборці східної і південної України, як і в 2006-2010 роках, хочуть реваншу. Тобто, перемоги. І в разі поразки "їхнього" кандидата, швидше за все, остаточно розчаруються в "системної опозиції", - підсумовує автор статті.

    Реклама на dsnews.ua