• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Активіст пропутінського руху обзавівся німецьким паспортом

Реклама на dsnews.ua
Екс-депутат російської Держдуми і комісар прокремлівського молодіжного руху "Наші" Роберт Шлегель став громадянином Німеччини

Про це повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung, передає "ДС".

"Роберт Шлегель зараз є старшим співробітником компанії в Мюнхені, яка розробляє програмне забезпечення в області кібербезпеки. Раніше він був представником організації, яка хвалилася кібератаками на інші держави", - йдеться в статті.

Укрінформ уточнює, що Шлегель був "комісаром" прокремлівської молодіжної організації "Наші", яка взяла на себе відповідальність за низку кібератак, зокрема в Естонії, де таке втручання призвело до заворушень. Будучи депутатом Держдуми, він виступав за залучення до відповідальності незалежних ЗМІ і російських блогерів.

За інформацією Süddeutsche Zeitung, Шлегель придбав німецьке громадянство навесні 2019 (для 34-річного нащадка поволзьких німців це було не дуже складно).

Зараз колишній росіянин працює директором стратегічних проектів і операцій в штаб-квартирі міжнародної компанії по IT-безпеки Acronis у Мюнхені, відповідає в тому числі за налагодження міжнародних контактів.

Серед клієнтів цієї компанії такі концерни як Audi, BASF і Deutsche Bank. З 2018 року компанія підтримує стратегічні партнерські відносини з Microsoft і Google. Значна частина клієнтів знаходиться в США.

Acronis заснував росіянин за походженням Сергій Білоусов. За інформацією видання, саме він запросив Шлегеля в Мюнхен. В цілому, серед 1500 працівників компанії 500 є росіянами, в основному це розробники програмного забезпечення.

Представник компанії заявив виданню Süddeutsche Zeitung, що Він "ніколи не мав доступу до вихідного коду продуктів Acronis або до серверів з даними про клієнтів". Однак він запевнив, що відділ безпеки перегляне класифікацію Шлегеля про доступ до даних.

Відзначається, що в компанії Acronis оперативно відреагували на журналістське розслідування і усунули Шлегеля від роботи. Рішення про те, чи буде він надалі у фірмі, буде прийнято за результатами внутрішнього аудиту.

    Реклама на dsnews.ua