• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Американський суд наказав п'яти компаніям розкрити таємницю активів "Газпрому" в Європі

Реклама на dsnews.ua
Федеральний суд США в Нью-Йорку задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" на отримання інформації від п'яти компаній про активи ПАТ "Газпром" у Європі

Про це йдеться в заяві прес-служби "Нафтогазу", інформує "ДС".

В НАК повідомили, що для забезпечення примусового виконання арбітражного рішення про виплату "Газпромом" $2,6 млрд 6 грудня подала позови в федеральні суди Нью-Йорка і Техасу з вимогою зобов'язати п'ять зареєстрованих в США компаній розкрити інформацію про активи "Газпрому" в Європі.

Позови були подані щодо GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas, Bank of New York Mellon, DeGolyer & MacNaughton і Gazprom Marketing & Trading USA Inc.

GLAS Americas LLC - фінансова компанія, яка, імовірно, володіє інформацією про місцезнаходження акцій швейцарської компанії Nord Stream 2 AG, що належить "Газпрому".

"Нафтогазу" потрібна ця інформація, щоб подати в Швейцарії позов про арешт акцій Nord Stream 2 AG", - пояснили в НАК.

Наявність у цьому списку Deutsche Bank Trust Company Americas у "Нафтогазі" пояснили тим, що це - американський банк-кореспондент московського Газпромбанку, в якому "Газпром" має рахунок. У свою чергу, Газпромбанк має швейцарську афільовану компанію Gazprombank (Switzerland) Ltd., і "Нафтогаз" вимагає від Deutsche Bank інформацію про операції "Газпрому" з Gazprombank (Switzerland) Ltd., включаючи номери рахунків, щоб подати в Швейцарії позов про арешт коштів на цих рахунках, пояснюється в повідомленні української компанії.

Що стосується Bank of New York Mellon, цей банк управляє програмою ADR "Газпрому" і, на думку НАК, володіє інформацією про останні операції "Газпрому" з акціями його голландських дочірніх компаній.

"Нафтогазу" потрібна ця інформація, щоб подати в Нідерландах позов проти "Газпрому" про стягнення збитків", - йдеться в прес-релізі.

Згідно йому, Bank of New York також може мати інформацію про місцезнаходження акцій "Північного потоку 2" і дані про банківські рахунки "Газпрому" в Швейцарії, яка необхідна "Нафтогазу" для підготовки позовів про арешт активів, які він буде подавати в Швейцарії.

В окружний суд Південного округу Штату техас (США) "Нафтогаз" звернувся з позовом проти компанії Gazprom Marketing & Trading USA, Inc. Їй опосередковано володіє "Газпром", і вона може мати інформацію про останні операції "Газпрому" про передачу акцій його голландських дочірніх компаній, про банківські рахунки "Газпрому" в Швейцарії та місцезнаходження акцій "Північного потоку 2", що належать "Газпрому", пояснює "Нафтогаз".

Використовувати цю інформацію НАК також планує для підготовки позовів в Нідерландах і Швейцарії.

"Суди вже задовольнили вимоги Нафтогазу на отримання інформації від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas і Bank of New York. У найближчі дні Нафтогаз спрямує цим компаніям відповідні повістки", - заявили в НАК.

Як повідомляла "ДС", в 2017 році Стокгольмський арбітраж переглянув контрактну формулу в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". За рішенням арбітражу ціна газу для Нафтогазу дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

У 2018 році "Нафтогаз" виграв Стокгольмського арбітражу проти "Газпрому": суд задовольнив вимоги про компенсації за недопоставлені обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав "Газпром" виплатити "Нафтогазу" компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

    Реклама на dsnews.ua