• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

АМКУ кинув виклик олігархам, – ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Антимонопольний комітет України значно активізував роботу щодо державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності

Про це повідомляє "Обозреватель" з посиланням на матеріал агентства РБК-Україна"Виклик олігархам: як АМКУ впливає на розвиток конкуренції в Україні".

"Якщо раніше АМКУ був зациклений на формальності, як, наприклад, кількість перевірок і відкритих справ, то тепер він зосереджується на великих питаннях. "Під роздачу" комітету масово потрапляють активи олігархів, які раніше уникали санкцій за порушення антимонопольного законодавства, а також великі компанії, що входять в транснаціональні фінансово-промислові групи", - наголошується в статті.

Як приклад видання наводить найбільш резонансні розслідування АМКУ. Зокрема, рішення по Ostchem Дмитра Фірташа, коли за підсумком кількох років роботи комітет встановив, що група компаній, до якої входять заводи олігарха "Азот", "Рівнеазот", "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" і "НФ Трейдінг Україна", зловживала монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив протягом 2014-2017 років.

"АМКУ у вересні минулого року прийняв рішення про примусовий поділ групи Ostchem Фірташа, наклавши штраф на 107 млн гривень. Що важливо: це стало першим примусовим розподілом компанії-монополіста за останні 24 роки. До цього подібне відбувалося в 1995 році, коли розділили регіонального монополіста в області виробництва молочної продукції. Говорячи про активи Фірташа, варто також згадати, що наприкінці минулого року АМКУ оштрафував на 278 млн гривень 16 облгазів, що входять в "Регіональну газову компанію". Комітет прийняв таке рішення у зв'язку з тим, що, на його думку, облгази неправомірно донараховували побутовим споживачам обсяги використаного газу", - пише автор матеріалу.

Під приціл АМКУ потрапив бізнес ще одного великого українського бізнесмена Рината Ахметова. У жовтні 2019 року АМКУ оштрафував на 53 млн гривень належного йому виробника гірничо-шахтного обладнання "Корум Україна".

"Безпрецедентні обмеження АМКУ ввів також при вирішенні на концентрацію "Дніпровського коксохімічного заводу" (ДКХЗ), ще одного активу Ахметова. Комітет зобов'язав ДКХЗ на строк від 3 до 7 років реалізовувати частину продукції підприємствам, непов'язаним з групою "Метінвест". З-за цих обмежень, угода досі не фіналізовано, оскільки її економічна доцільність під великим питанням. Схоже, так само принципове АМКУ буде при винесенні остаточного вердикту щодо концентрації "Метінвестом" контрольного пакету Шахтоуправління "Покровське" - найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні. Заявка на його концентрацію розглядається комітетом ще з квітня 2019 року", - наголошується в матеріалі.

За інформацією видання, найбільшим за останні роки став штраф АМКУ тютюновим компаніям, які працюють в Україні. Комітет оштрафував чотирьох виробників і одного дистриб'ютора сумарно на 6,5 млрд гривень за монополізацію ринку.

Як повідомив раніше глава відомства Юрій Терентьєв, в 2019 році Антимонопольний комітет наклав штрафів на компанії, які працюють в Україні, на загальну суму 8,7 млрд гривень. Крім того, за словами керівника АМКУ, фактично в Україні з'явилася нова галузь права і окреме новий напрям юридичної практики - оскарження публічних закупівель.

    Реклама на dsnews.ua