• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Андрій Гмирін став новим "смотрящим" Офісу Президента за фіскальним ринком, — Бутусов

Колишній міліціонер і податківець Андрій Гмирін став "смотрящим" Офісу президента за фіскальним ринком

Реклама на dsnews.ua

Про це пише головний редактор "Цензор.net" Юрій Бутусов.

За його даними, нова "вертикаль" в ОП сформувалася під керівництвом Андрія Єрмака.

"Можна констатувати, що в Офісі президента під керівництвом Андрія Єрмака створена стійка група з прямого впливу на тіньову економіку під виглядом "нещадної боротьби".

Для координації силовиків в ОП працює Олег Татаров, на пост глави Державної фіскальної служби призначений Вадим Мельник. А "смотрящим" за тіньовими потоками став, за даними джерел, Андрій Гмирін", — повідомив журналіст.

Главред "Цензор.net" вказує на те, що фіскальні відомства — виключно важливий ресурс, оскільки контроль за ними дозволяє "заробляти на масі тіньових ринках, що генерують грошовий потік в готівці.

"Ринок сигарет, ринок спирту, конвертаційні центри, нелегальний експорт сільгосппродукції, автозаправні станції. Там, де є живі гроші, які простежуються і легко відмиваються, де немає ніякої відповідальності і ніяких слідів, там, де для "заробітку" керівникам досить нічого не робити, а всього лише на час прикрити очі", — зазначає Бутусов.

Журналіст повідомив, що Гмирін регулярно зʼявляється в ОП. Наприклад, з 1 по 17 березня він був в будівлі щонайменше 6 разів. В останній раз в Офісі його бачили вранці 17 березня.

 Бутусов вважає, що Єрмак використовує Татарова і Гмиріна для розширення свого впливу. Зокрема, він планує змінити керівників Податкової та Митної служб на лояльних до себе людей. Наприклад, на місце чинного глави податкової Любченко Єрмак просуває Олександра Кучеренко — кадрового податківця і колишнього колегу Гмиріна.

Незважаючи на те, що ДФС знаходиться в стадії ліквідації, з подачі Татарова Гмирін отримав всі необхідні повноваження і вплив. "Стара міліцейська "гвардія" задовольняє кадровий і фінансовий голод ОП і розширює зони свого впливу. Їм потрібно поспішати — через кілька місяців повноваження ДФС закінчаться повністю. І потрібно перестрибнути в якісь інші крісла. Ідеально для них — якщо і Бюро економічної безпеки, і митниця, і податкова будуть в одних руках", — вважає Бутусов.

Гмирін народився в 1983 році. З 2005 по 2013 роки працював в МВС, займався боротьбою з економічною злочинністю. У 2015-2017 був помічником глави Фонду держмайна Ігоря Білоуса. З 2019 року — доцент кафедри Університету ДФС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua