• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Ангела Меркель використовує Україну у внутрішньоєвропейських розборках, - експерт

Реклама на dsnews.ua
Тарас Березовець, політолог, провідний програми The Week на каналі "Прямий" розповів, що Польща більше не є адвокатом України в світі

Про це політолог сказав, відповідаючи на питання, чи Україна може знайти реальних союзників.

"Міжнародна політика успішна тільки тоді, коли будується не на емоціях, а на інтересах, на розрахунку. Ніколи не буде постійного такого, як, пам'ятаєте, раніше постійно говорили: Польща - адвокат України в світі. Зараз це неправда. І Польща змінилася, і Україна. Ми змінюємося, стаємо сьогодні не об'єктом, а суб'єктом міжнародної політики. Це не подобається нашим сусідам, у тому числі нашим колишнім адвокатам. І відповідно змінюється їх відношення.", - сказав він у ході відеоконференції "ДС".

"Ми ситуативно зараз набагато більше маємо підтримки з боку Німеччини, ніж це було 5-10 років тому. Але в цьому є інтерес, тому що Ангела Меркель використовують Україну в своїх внутрішньоєвропейських разбоках.", - зазначив Березовець.

"США, Канада, Британія - ще збільшили підтримку, але не потрібно думати, що так буде завжди.", - сказав експерт

"Дуже складні відносини з Ізраїлем, тому що перетинається з історичної палітрою - українці і євреї не завжди мирно жили. Є дуже багато темних сторінок нашої спільної біографії не всі українські політики це усвідомлюють. Перебуваєш на мінному полі: все окей, а потім який місцева рада героїзує якогось людини, який є неоднозначним для Ізраїлю, і скасовується візит прем'єр-міністра Гройсмана.
Насправді дуже багато дурості в міжнародних відносинах. І це той випадок, коли політики повинні прислухатися до експертів, дипломатів-історикам, щоб не створювати на рівному місці міжнародні скандали.", - уклав він.

    Реклама на dsnews.ua