• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Антикорупціонери взялися за Дубінського

Реклама на dsnews.ua

Центр протидії корупції оприлюднив дані словацького бізнес-реєстру про наявність у країнах ЄС бізнесу у народного депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського

Як пише "УП", з 30 березня 2019 по 14 лютого 2020 він був єдиним акціонером словацької компанії DubPro sro, проте не вказав цього в декларації. За твердженнями ЦПК, 18 лютого 2020 акціонером компанії DubPro sro стала дружина Дубінського Леся Цибко. У липні Солом'янський райсуд Києва за її заявою ухвалив, що вона володіє 100% корпоративних прав у ТОВ DubPro з вересня 2019. У Центрі протидії корупції підтвердили інформацію, що це могло бути зроблено, щоби Дубінський уникнув притягнення до адміністративної відповідальності за недекларування.

Раніше адвокат Назар Чорний у виданні "Букви" написав, що Дубінський намагався приховати від НАЗК І НАБУ наявність у нього корпоративних прав у зареєстрованих за кордоном компаніях за допомогою українського суду. Адвокат пише, що 17 липня 2020 Солом'янський райсуд Києва виніс рішення у справі № 760/6437/20, за заявою Цибко Лесі до Дубінського, згідно з яким той із 28 вересня 2019 не є власником і учасником зареєстрованого в Словаччині ТОВ "DubPro", а з 5 березня по 27 вересня 2019 не є керівником підприємства. На думку автора, Дубінський не тільки не вніс у декларацію інформацію про продаж частки компанії, але й залишався її повноправним власником місяць після прийняття присяги народного депутата, а за даними Комерційного реєстру райсуду Братислави — до лютого 2020. У розслідуванні наводяться факти системного недекларування Дубінським інформації про володіння корпоративними правами в словацькій компанії, даних про прибуток від продажу корпоративних прав. На думку автора, має місце маніпуляція з термінами, коли Дубінський керував компанією.

"Згідно зі словацьким реєстром, Олександра Дубінського було вказано як керівника компанії до 14 лютого 2020 року, однак український суд встановив, що лише з 5 березня по 27 вересня 2019 Дубінський не є керівником ТОВ "DubPro". Але перевірки причетності Дубінського до управління словацькою компанією в період з 27 вересня по 2019 по 14 лютого український суд не проводив і не довів, що депутат не був керівником словацької компанії, будучи народним обранцем. Тобто Олександр підпадає під дію статті 1724 Кодексу України про адміністративні правопорушення", — робить висновок Назар Чорний.

Автор робить висновок, що розслідуванням повинні займатися правоохоронні органи, тому що або мала місце змова Цибко та Дубінського, щоб увести суд в оману, або судом було винесено неправомірне рішення.

Раніше Bihus.info опублікував розслідування, в якому перерахував власність Дубінского, його мами і дружини. Нардеп і його сім'я протягом останніх років стали власниками 24 квартир, 17 авто, двох будинків і 70 соток землі на суму близько 2 млн дол. При цьому "офіційні доходи сім'ї не могли дозволити йому покупку майна". За 5 років Дубінський придбав 10 нових авто. У матері нардепа за 5 років з'явилося сім елітних авто, в тому числі Maserati. З 2014 року Дубінському належать 2 квартири на Подолі. Нардепу належать 6 земельних ділянок у селі Хотів Київської області, будинок у Солом'янському районі, квартира на Печерську і на Теремках. Ще сімома квартирами володіє дружина Дубінського. 19 об'єктів нерухомості (квартири і гаражі в Києві) належать матері Дубінського.

    Реклама на dsnews.ua