• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Антикорупційна рада при Зеленском не засідав з липня минулого року

Реклама на dsnews.ua
Після "перезавантаження" президентом Володимиром Зеленським Національна рада з питань антикорупційної політики провів лише одне засідання

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, передає "ДС" з посиланням на Економічну правду.

Так, Канівський посилається на листи Офісу Президента і коментар колишнього генерального прокурора Руслана Рябошапки.

За даними Департаменту документального забезпечення ОЗУ в реєстраційно-довідковій базі вхідної та вихідної службової кореспонденції відсутні протоколи засідань даної Нацради.

У червні 2019 року до складу Національної ради увійшли представники експертних неурядових організацій, ділових асоціацій, керівники антикорупційних та інших профільних органів влади та ін.

Згідно з чинним указом президента Володимира Зеленського Нацрада з питань антикорупційної політики формально досі очолює Руслан Рябошапка. Також туди входять Максим Нефьодов, Олександр Данилюк, Сергій Верланов і багато інших осіб, які вже не займають державні посади.

"Нацрада з антикорупції може бути ефективним інструментом вироблення політики. В якості прикладу, за результатами першого засідання було вирішено питання із запуском роботи Антикорупційного суду, з відновленням відповідальності за незаконне збагачення, з перезапуском НАПК, а також внесені зміни до КПК, якими усунено низку перешкод у швидкому та ефективному розслідуванні", - так прокоментував StateWatch ідею перезавантаження Нацради Рябошапка.

Колишній генпрокурор зазначає, що відсутність роботи Нацради зараз може означати те, що реальна антикорупційна політика не в пріоритеті у Президента Володимира Зеленського та його офісу.

Відповідно до Положення про Нацраду - це консультативно-дорадчий орган, який регламентується і контролюється Президентом України.

Його завданням є удосконалення антикорупційної стратегії, аналіз запобігання корупції та поліпшення координації між антикорупційними органами.

    Реклама на dsnews.ua