• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Арешт Корнета. Кому потрібен новий переворот в "ЛНР"

Інформація про арешт і зміщення з посади так званого "міністра внутрішніх справ ЛНР" Ігоря Корнета, навіть якщо вона і не відповідає дійсності, не обіцяє російським маріонеткам в Луганську нічого хорошого
Фото: sprotyv.info
Фото: sprotyv.info
Реклама на dsnews.ua

Сьогодні ЗМІ з посиланням на власні джерела в окупованому Луганську повідомили про арешт "другої людини" в "ЛНР" Ігоря Корнета. За місцем проживання і роботи останнього нібито проходять обшуки, а у відношенні самого Корнета і його заступників порушені кримінальні справи.

Цю новину швидко підхопили українські ЗМІ так і російські, хоча офіційного підтвердження неприємностей з Корнетом поки не надходило. Якщо все сказане правда, "молоду Луганську народну республіку" чекає чергове внутрішнє потрясіння, адже Корнет не тільки займав важливу посаду в ієрархії маріонеткової влади "ЛНР", його вплив на окупованій Луганщині було набагато вище. Саме Корнет фізично здійснив у 2017 р. "державний перевород в ЛНР", змусивши тодішнього "главу республіки" Ігоря Теслярської відмовитися від влади, а після втекти в Росію. І хоча формально вищу владу в "ЛНР" після перевороту отримав не Корнет, а "голова МДБ" Леонід Пасічник, "міністр внутрішніх справ" зберіг за собою фактичну владу більшу, ніж навіть його формальний начальник "прем'єр-міністр молодої республіки" Сергій Козлов.

Якщо інформація про арешт Корнета вірна, особиста доля другої людини "молодої республіки" також може бути незавидною. Корнет повинен добре пам'ятати, як невдало склалися справи "на підвалі" у його колишнього соратника, екс-прем'єр-міністра ЛНР" а пізніше радника "глави республіки" Геннадія Ципкалова. Останній, нагадаємо, був заарештований в 2015-му під час нібито викриття спроби держперевороту" проти Плотницького. Свій арешт Цыпкалов не пережив, то повісившись у камері особисто, то опинившись повішеним насильно.

Як бачимо "держперевороти" вдалі і не дуже в недовгій історії "ЛНР" - річ буденна, случающаяся мінімум раз на два роки. Так що немає нічого неможливого в тому, що Пасічник вирішив таким чином усунути свого головного конкурента в боротьбі за владу і грошові потоки, передбачаючи таким чином черговий успішний "переворот" у виконанні досвідченого в цьому відношенні Корнета.

Але навіть якщо інформація про арешт і відсторонення від посади Корнета фейк, а сам Корнет на свободу і продовжує старанно виконувати свої посадові обов'язки, поява такого інформаційного вкидання - тривожний сигнал для керівництва "ЛНР". Незалежно від того, звідки цей вкидання виходить.

Якщо інформацію про арешт Корнета поширює Україна з метою підривати сепаратистський анклав зсередини і посіяти між двома головними людьми в "ЛНР" ще більше недовіри один одному, це, напевно, самий приємний варіант для Корнета і Пасічника. Але і в цьому випадку осад після цієї історії залишиться, особливо у Корнета, адже завжди буде нехай і невелика ймовірність того, що в ЗМІ могла потрапити не цілеспрямована дезінформація, а плани, які з якоїсь причини поки не втілені в життя. Все це може спровокувати Корнета діяти на випередження і спробувати змістити Пасічника до того, як той зважиться реалізувати свої плани. А те, що і Пасічникові, і Корнет хотілося б позбавитися один від одного, - річ більш ніж очевидна. У них і раніше були конфлікти на грунті розподілу небезразмерных ресурсів окупованій території, так і приклад Теслярської все ще дуже актуальне для кожного з них.

Але інформацію про Корнет цілком може виходити і з Росії, де мешкають куратори "влади ЛНР". Тут у пасічника з Корнетом все досить складно. Як відомо, молоді окуповані республіки куруються Кремля відразу декількома російськими групами впливу, що конкурують між собою. У "ЛНР" найбільший вплив має російська ФСБ, чиїми ставлениками є і Пасічник, і Корнет. Поки співіснування цих двох в одній "ЛНР" могло бути обумовлено як різними групами впливу всередині самої російської ФСБ, так і бажанням російських спеців мати під рукою "запасного кандидата у глави республіки", щоб "глава ЛНР" не загравався, не віджимав більше покладеного і відчував себе дуже могутнім. Але підкилимна боротьба двох гауляйтерів у "ЛНР" могла вже й набриднути ФСБ і там цілком можуть вирішити позбавиться від кого-небудь з них для наведення порядку.

Реклама на dsnews.ua

У той же час спровокувати війну між Пасічником і Теслярським, в тому числі і шляхом вкидання інформаційних бомб, цілком могла і "вежа Суркова", щоб показати ненадійність обох ставлеників ФСБ порівняно з слухняним і дисциплінованим ставлеником Суркова "прем'єром" Козловим.

Ну і, нарешті, інформація про арешт Корнета цілком може виходити і безпосередньо з "ЛНР", де вистачає охочих спровокувати відкритий конфлікт між Пасічником і Корнетом, адже він гарантовано завершиться великими чистками, а на вивільнені "рибні" місця вистачає і інших претендентів.

    Реклама на dsnews.ua