• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Арестович сказав, хто може "помирити" Україну і Росію за день

Реклама на dsnews.ua

Для примирення Росії та України необхідна тільки політична воля однієї людини — президента РФ Володимира Путіна

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Я чітко розумію, що примиритися ми можемо за один день, якщо це вирішить одна особа в світі — президент Російської Федерації Володимир Путін. Ключ від вирішення конфлікту в нього в руках. Росія здатна безкінечно підтримувати війну на Донбасі, це для неї небагато коштує. Але з іншого боку, і Путін не молодішає, і санкції піджимають, і є тиск Європи. Зараз, я сподіваюся, зʼявиться тиск нової адміністрації Сполучених Штатів, що може стати кроком до позитивних зрушень", — зазначив Арестович.

Представник української делегації також розповів, що діяльність ТКГ ділиться на дві частини: одна з них стратегічна, а інша тактична — збереження режиму припинення вогню, обмін полоненими, відкриття КПВВ.

За його словами, з тактичної точки зору Україна "дуже повільно, але просувається".

"Я не бачу бажання Росії йти на компроміс. Єдиною позитивною рисою є те, що вони не виходять з "нормандського формату". Вони є в "нормандському форматі" на рівні політичних радників глав держав і в рамках ТКГ… Я бачу можливість займатися тактикою і шукати можливості для вирішення стратегічних питань, тобто спільного примирення", — сказав Арестович.

Як повідомляла "ДС", Україна в Тристоронній контактній групі по Донбасу запропонувала напрацювати єдиний "План спільних кроків", в якому мають бути враховані пропозиції всіх сторін.

    Реклама на dsnews.ua