• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Арестович заявив про прорив у переговорах по Донбасу: про що домовились у ТКГ

Сьогодні засідання безпекової підгрупи у Тристоронній контактній групі пройшло максимально конструктивно

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі УНН сказав спікер української делегації в Тристоронній контактній групи, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович, передає "ДС".

"Учора на зустрічі радників (у нормандському форматі — ред.) було досягнуто домовленостей, що режим припинення вогню, який існує, занадто часто порушується. Тому всі сторони погодились із тим, що треба виробити додаткові механізми до заходів, які були прийняті наприкінці липня 2020 року. Всі сторони — російська, українська і ОБСЄ, яка навіть мала власну думку на цю тему, надали свої пропозиції щодо цього. За основу було взято український варіант документу. Ми його повністю пройшли у першому читанні, заплановане друге читання", — сказав Арестович.

За його словами, таке засідання може відбутись до кінця поточного тижня, після чого є надія, що на засіданні ТКГ, яке має відбутись за тиждень, у середу, підгрупа з безпеки надасть узгоджений усіма сторонами документ, і ТКГ може прийняти ці доповнення до комплексу заходів з підтримання режиму припинення вогню, що дозволить повернутись до тиші на фронті або дуже суттєвого зменшення бойових втрат і порушень.

"Це я оцінюю як свого роду прорив, за 6 місяців такого не було в ТКГ", — зауважив спікер делегації України в ТКГ.

"У загальних рисах, можу сказати так, що ми покладаємо основні зусилля у нашому документі на роль СММ ОБСЄ. Щоб вони своєчасно верифікували порушення припинення вогню і застосовували механізми, які зможуть оцінити інформаційні вкиди з російського боку", — пояснив він.

Арестович зазначив, що йдеться про "вкиди" РФ про те, начебто вони знають про всі обставини порушень — як от у випадку з загибеллю дитини на непідконтрольних територіях.

"Основним стрижнем нашої пропозиції є щоб ми, скажімо, кожен крок, який має встановити факт порушення, наслідки порушення і можливу відповідальність сторін за порушення, був верифікований СММ ОБСЄ… і розглядались би лише ті випадки, які є доведеними — що порушення відбулось, мало такі наслідки, і, наприклад, проводиться відповідне розслідування сторін, і про це було повідомлено ОБСЄ і відповідно ТКГ", — сказав він.

Також спікер запевнив, що про жодні "спільні патрулі" не йдеться.

"Ми запропонували, як варіант, повернути російських офіцерів в СЦКК — вони сказали, що подумають", — додав він.

Нагадаємо, 19 квітня у форматі відеоконференції відбулися переговори радників лідерів країн "нормандської четвірки".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua