• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.4
Спецпроєкти

Артур Фредекинд: Заборона на продаж і купівлю землі в країнах ісламу приводить їх у стан відстале

Колись, здається Володимир Ульянов написав, що "питання землі є питання архіважливе".
Фото: facebook.com
Фото: facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Істерика, вчинена Олегом Ляшком (втім, у нього майже завжди істерика) та Юлією Тимошенко, означають те, що Україна нарешті, в 21 - м столітті, наблизилася до вирішення вкрай важливої проблеми.

Мені здається, що заборона на продаж і купівлю землі в країнах ісламу (іноді успішно обходимый, але рідко) і приводить їх у теперішній відстале стан.

Я маю на увазі не тільки економіку - це було б не найстрашніше. Маю на увазі стан психологічне, культурне, коли культ землі, грунту, чорнозему межує з якимось язичництвом.

З обожнюванням перегною. Цей культ "нашої землі, яку ні в якому разі не можна "віддати ворогам" давно є хворобою Російської імперії. Безземельні селяни, які йшли в міста, відвідували божевільного в Кремлі, а потім ставали Кульковими - ось суть цього кошмару. Він триває досі.
Мені особисто дуже подобається ставлення індійців до землі, воно дуже поетичне і красиве. Але цим не живуть. На цьому не розвиваються.
Українські письменники в минулому і позаминулому столітті багато писали про цю проблему.

Латифундії, які колись панували в Україні привели її в колоніальний стан. Колгоспне рабство погіршило становище. Заборона продажу землі, яку тримають в руках колишні голови колгоспів, чиновники і всяка блатна нечисть - і забезпечує їм повноваження і порядок злиднів.

Звідси бідність, порожня скарбниця і полуголод, який видно навіть по звичкам президента Петра Порошенка. Видно ж, що він в юності недоїдав, просто видно...

Якщо Україна зважиться піти на європейські закони про землю - вона вискочить з лап ісламо-комуністичної утопії... Але це буде дуже важко - барони в Колумбії тільки зараз готові піти на перемир'я до довгої, довгого. кривавої війни за землю і за коку...
Мені здається зараз це найважче, найважливіше, найстрашніше...

Реклама на dsnews.ua

А насправді, ми ж розуміємо, що перегній це всього лише перегній, а ніяка не святиня. Більше того - обожнення пустелі, рівнини, гір, лісів або полів - є обожнювання дуже небезпечне.
Але. Це не означає, що потрібно продавати все і вся. Заповідники повинні залишитися державними і недоторканними.

І не треба чекати, що в Україну хлинуть найчесніші і пристойні покупці. Не потрібно ідеалізувати цинічний і відморожений світ капіталізму. Їм треба користуватися, як механізмом.
Чорт візьми. знову тон якийсь проповідницький, вибачте, надто довго чекав цієї новини...

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua