• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Атаманюк про заяви Уманського: розбурхалися прем'єрські амбіції

Реклама на dsnews.ua

Публічні заяви екс-міністра фінансів Ігоря Уманського про розкрадання коштів фонду по боротьбі з COVID-19 і "картелі" в Укравтодорі повʼязані з його політичними амбіціями, а також з бажанням Юлії Тимошенко, в уряді якої він працював в 2008-2009 рр., повернутися у велику політику.

Таку думку в інтервʼю 24 каналу висловив перший віце-президент Асоціації платників податків України, економічний експерт Юрій Атаманюк.

За його словами, ситуація з "ковідним" фондом, який запропонував організувати Уманський на посаді міністра фінансів, нагадує аналогічні події десятирічної давності, коли на тлі фінансової кризи та епідемії пташиного грипу уряд Тимошенко також організував стабілізаційний фонд.

"Можна було видавати гроші кому завгодно без узгодження з парламентом. Основні виплати пішли шахтарям — на передвиборні доплати і на підтримку вугільних олігархів. Я думаю, що тоді у премʼєра і оточення були всі можливості озолотитися на цій корупційній схемі", — сказав Атаманюк.

За його версією, в оточенні Володимира Зеленського Уманський опинився влітку 2019 року. "Його привели в кабінет Президента по дзвінку від представників Демократичної партії США. Вважається, що його кандидатура розглядалася відразу після парламентських виборів на пост глави уряду, і в ЗМІ навіть виходило кілька матеріалів з підзаголовком "претендент на посаду премʼєра Уманський". Але за моєю інформацією він не претендував більше, ніж на Мінфін", — додав експерт.

На його думку, справжньою причиною звільнення Уманського з посади міністра в березні 2020 року могло стати його бажання "включитися" в схему виділення коштів на дороги. "Якщо памʼятаєте, в березні одним з ключових питань було не зупиняти почате дорожнє будівництво — про це особисто Зеленський заявляв. Уманський нібито пішов йому наперекір і вніс пропозицію порізати дороги на 10-20 млрд. грн. Можливо навіть натякаючи, що хоче взамін. … Ніхто не відреагував так, як розраховував Уманський, фінансування доріг повернули. Тому він пішов критикувати митницю і податкову — напевно тому, що там теж не знайшлося місця для його ідей", — зазначив Атаманюк.

Він також додав, що причиною скандальних заяв про зловживання в "Укравтодорі" могли стати премʼєрські амбіції екс-міністра. "Сьогодні Уманський, як стверджують деякі джерела, користується підтримкою не лише опозиції, а й нових "друзів" президента — команди так званих антикорупціонерів-реформаторів та їхніх покровителів на заході. Або як мінімум йому малюють таку картинку для більшої впевненості. Втім, цілком можливо, що це була всього лише фантазія людини, від якої він досі не може позбутися", — вважає Атаманюк.

"Безумовно, це [публічна активність Уманського] чіткий сигнал про бажання Тимошенко і її політичних партнерів повернутися у велику гру, в велику політику. Безглуздо заперечувати, що довіра до влади падає, невмілі кроки в боротьбі з коронавірусом, недостатня комунікація реформ, пробуксовування з судовою реформою — занадто багато останнім часом накопичилося негативу, і команди опонентів бʼють по хворих точках. Зараз для влади це холодний душ. Але це і можливість зібратися з силами і продемонструвати рішучість. Інакше можна дуже швидко скотитися на політичний смітник історії", — резюмував експерт.

    Реклама на dsnews.ua