• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Аудитори оголосили, що на "Євробаченні-2017" нічого не крали

Реклама на dsnews.ua
При організації та проведенні Євробачення-2017 не було системних порушень і зловживань, які б свідчили про розкрадання державних коштів

Про це заявила на брифінгу голова Госаудитслужбы Лідія Гаврилова, інформує "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Державної аудиторською службою при проведенні контрольного заходу не було знайдено якихось системних порушень законодавства чи зловживань, які свідчили б про розкрадання державних коштів при проведенні пісенного конкурсу", - заявила Гаврилова.

При цьому вона визнала, що Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ, яка займалася організацією та проведенням конкурсу, не вдалося уникнути неефективних, незаконних витрат.

"Про це ми повідомили, в тому числі на офіційному сайті, - ревізією встановлені незаконні і неефективні використання державних ресурсів на суму 8,6 млн гривень. Наприклад, у кошторис конкурсу помилково не були включені 3,4 млн грн, які належать НОТУ, - це доходи від офіційного туроператора за бронювання місць у готелях. Тобто недоотримала НОТУ від суспільства "Пілот" 3,4 млн грн. Вже під час ревізії ця компанія відшкодувала суму 2,1 млн грн на рахунки НОТУ", - зазначила представник Госаудитслужбы.

Іншу суму, за її словами, складають кошти внаслідок інших порушень. Зокрема, встановлено факти завищення вартості наданих послуг з прибирання та завантаженню-розвантаженню технічного обладнання - це суспільство "Імпел Гріффін Груп"; факти про надання послуг легковими автомобілями із зазначенням завищених обсягів перевезень.

"Це порушення, які можуть бути. Проте всі ці порушення складають суму 8,6 млн грн. Ми розуміємо, що НОТУ вживає заходів, щоб усі компанії, які перевищили вартість, обсяги робіт чи послуг, повернули кошти на її рахунку", - зазначила голова Госаудитслужбы.

Гаврилова прокоментувала і раніше повідомлену Госаудитслужбой інформацію про інші порушення законодавства на загальну суму 468,7 млн грн.

"Це порушення ведення бухгалтерського обліку. Наприклад, невідображення в обліку кредиторської заборгованості - як неоформлення права власності на відеоматеріали. Також були проведені господарські операції за процедурами закупівлі - 85 процедур - з окремими несоблюдениями норм щодо оформлення та проведення закупівель ... Сьогодні, на жаль, у ЗМІ мусується тема, що це збитки, розкрадання, зловживання. Ні, це порушення ведення обліку та порушення законодавства закупівель за оформлення та проведення процедур ", - підкреслила вона.

Чиновник додала, що Госаудитслужба не змогла перевірити 250 млн грн, які були спрямовані іноземним компаніям.

"Щоб не було інсинуацій у цьому контексті, хочу поінформувати: мається на увазі, що на 250 млн грн були надані послуги іноземними компаніями. При проведенні ревізії ми побачили первинні документи, побачили, що з документами та наданням послуг все в порядку. Однак ми не можемо вийти на ці об'єкти для перевірки цих витрат, так як вони знаходяться за кордоном. Це об'єктивна обставина", - сказала Гаврилова.

Вона повідомила, що матеріали ревізії передано в правоохоронні органи і в Кабмін.

"4 жовтня ми передали матеріали Національної поліції України. Про результати ревізії проінформовано Кабінет міністрів України, особисто прем'єр-міністр, тому що ревізія проводилася за його підтримки, і він був ініціатором саме об'єктивного, неупередженого контролю за використанням цих коштів", - зазначила Гаврилова.

Голова Госаудитслужбы підкреслила також, що аудитори при проведенні ревізії об'єктивно і безсторонньо робили свою роботу.

"Для нас, як для громадян, пісенний конкурс був нашою національною гордістю, ми пишалися тим, як він гарно та якісно проведений. І була незрозуміла реакція посадових осіб НОТУ, які підняли трохи шуму за результатами нашої роботи", - сказала вона.

    Реклама на dsnews.ua