• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

АПУ закликала міжнародні організації сприяти захисту професійних прав колег у Білорусіі

Асоціація правників України закликала Раду адвокатських і правничих товариств Європи (CCBE) та Міжнародну асоціацію юристів (IBA) сприяти захисту професійних прав адвокатів, а також дотриманню професійних гарантій колег у Білорусі

АПУ закликала міжнародні організації сприяти захисту професійних прав колег в Білорусі
АПУ закликала міжнародні організації сприяти захисту професійних прав колег в Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Занепокоєння правників викликав черговий факт перешкоджання професійній діяльності адвокатів, що може свідчити про здійснення тиску на них. Так, згідно з інформацією в ЗМІ, 15 жовтня Кваліфікаційна комісія з питань адвокатської діяльності при Мін’юсті Республіки Білорусь прийняла рішення про позбавлення ліцензії адвокатів Олександра Пильченка і Юлії Леванчук за нібито вчинення дій, що дискредитують звання адвоката. 

Пан Пильченко є захисником опозиційних білоруських політиків, а Юлія Леванчук представляє інтереси постраждалого від дій правоохоронців.

В АПУ нагадали, що Основні положення про роль адвокатів, прийняті VIII Конгресом ООН із запобігання злочинам у серпні 1990 р., гарантують можливість безперешкодного здійснення своїх повноважень захисниками — без залякування, недоречного втручання та покарання за професійну діяльність.

"Крім того, зазначене свідчить про порушення права громадян Білорусі на захисника, передбаченого Міжнародним пактом про громадянські й політичні права", — йдеться в тексті позиції Асоціації.

Правники переконані, що такі факти зневажання й нехтування правами людини, переслідування за професійну діяльність адвокатів вимагають невідкладного реагування міжнародної спільноти.

З повним текстом позиції можна ознайомитися за посиланням.

    Реклама на dsnews.ua