• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Бахматюк звернувся до Зеленському з приводу свавілля ГПУ і НАБУ

Власник одного з найбільших агрохолдингів України, групи компаній "Укрлендфармінг", Олег Бахматюк виступив з відкритим зверненням до президента України Володимиру Зеленському
Олег Бахматюк виступив з відкритим зверненням до президента України
Олег Бахматюк виступив з відкритим зверненням до президента України
Реклама на dsnews.ua

Наводимо текст заяви повністю.

"Шановний Володимире Олександровичу!

Звертаюся до Вас, адже ситуація фактично зайшла в глухий кут. Звертаюся від імені компанії, в якій працює 27 тисяч осіб, яка протягом 5 останніх років намагається працювати в нашій державі, незважаючи на події і ті втрати, які ми понесли на Сході України, починаючи від втрачених виробничих потужностей і закінчуючи інфляційними. Звертаюся від імені компанії, яка виробляє 1% ВВП, платить 3 мільярди гривень податків, яка виплачує понад 3,5 млрд гривень зарплати.

Звертаюся тому, що ми в черговий раз опинилися в ситуації, коли ми абсолютно безсилі і беззахисні перед діями державних силових структур. Знову органи Генеральної прокуратури або новий Генеральний прокурор, як і старий керівник НАБУ, в черговий раз відновили кримінальну справу, яка стосується виробництва щодо VAB банку. Справа, яку вже було розслідувано усіма силовими структурами нашої держави: Національною поліцією, Службою безпеки України, прокуратурою. Було проведено масу експертиз, масу слідчих дій, обшуків. Фактично компанії тероризували протягом 5 років, а ми все шукали якогось конструктиву, стукали в двері, хотіли бути почутими. Ми пропонували сісти за стіл переговорів, щоб зберегти компанію, яка має великий вплив на економіку нашої держави. Ми хочемо чесної і відвертої бесіди про ситуацію, що склалася з банками. Ми хочемо відкритості та конструктивних переговорів, що Вами і декларувалися. Але ми бачимо, що і НАБУ, і органи Генеральної прокуратури працюють в рамках кон'юнктури, в якій закон не має ніякого значення. А важливі спроби сподобатися, знайти чергову жертву.

Нас дивує, що бажання сісти і домовитися конструктивно не зустрічає розуміння. Ми запропонували Фонду гарантування вкладів фізичних осіб виплатити 8 млрд гривень боргів наших банків. Подібної пропозиції не робив жоден з власників ліквідуються або визнані неплатоспроможними банків. Останній раз ми свою пропозицію офіційно озвучили 27 жовтня, а вчора були проведені слідчі дії, обшуки, затримуються наші співробітники давно спростовані звинуваченнями. Фактично НАБУ бере на себе повноту влади призначати винних, а не проводити кримінальний процес. Тим більше, що у керівника НАБУ щодо нашій компанії існує прямий конфлікт інтересів.

Ми не розуміємо, чому на нашу конструктивну позицію залучити міжнародних аудиторів, з чим ми зверталися і до Фонду гарантування вкладів, і до керівника Офісу Президента, ми отримали відповідь, що знищити значно краще, ніж зберегти. Що отримати ніщо замість наповнення бюджету - це набагато краще. Порушується закон, і ми не маємо ніякої можливості захищатися. Адже нас вже призначили винними. І в нашому суспільстві людина, якого назвали "олігархом", апріорі стає винним і повинен бути покараний тільки тому, що паном Рябошапкой або паном Ситником зарахований до цієї категорії. Ми вважаємо, що це неправильна, несправедлива і нерозумна позиція. Є цілий ряд порушень законодавства України та міжнародних стандартів щодо повторного порушення кримінальної справи. Справу за цим епізодам закривалася 5 разів! Такого немає ні в одній країні світу. Подібними діями відкривається скринька Пандори. І негативні наслідки цього ляжуть на Вас, на уряд, адже збереження економічних одиниць - це першочергове завдання, яке декларуєте і Уряд, і Ви.

Ми просимо Вас втрутитися в цей процес. Просимо зупинити призначення винних без всякого права на захист. Просимо Вас визначити переговірників, які можуть бути конструктивними в цьому діалозі. Ми готові до будь-яких зовнішньоекономічних радників, які мають досвід міжнародної роботи по реструктуризації, аудиту. Наша компанія залучила близько 2 млрд доларів кредитних коштів, за які побудувала активів на 2,5 млрд на території України. Це дві найбільші в світі птахофабрики, це найбільші в Європі елеватори, які можуть обслуговувати до 3 млн гектарів посівів, це техніка на 600 млн, це інкубатори, це насіннєві заводи, це станції по обслуговуванню техніки. Це маса об'єктів, які будують соціально-економічну складову нашої держави. Нам важко йти проти влади і проти автомата. Проти людей, які нас не чують. Нам важко говорити з людьми, чиє кредо - знищити, а не будувати. Для яких прагнення домовитися - це тільки прагнення задовольнити власні амбіції.

Прошу Вас втрутитися в ці процеси. Я не спекулюю людьми, які працюють. Я нагадую, що те, що руйнують, дуже важко відновити. Ви це знаєте як людина, який створив багато в житті. Я закликаю Вас захистити бізнес, який прагне максимально повернути заборгованості державі, який хоче продовжувати платити податки в бюджет. Компанія - це як тіло: розібране на частини має набагато меншу цінність цілого живого організму. Я не звертався до Вас раніше, і зараз роблю це вимушено, адже ситуація зайшла в глухий кут, а інформація подається однобоко.

Ми залишаємо за собою право боротися, залучати міжнародних юристів. Ми доведемо свою правоту в міжнародних судах, і ті люди, які зараз приймають незаконні рішення, отримають відповідні наслідки. Але ми розуміємо, що від війни виграє тільки той, хто продає зброю. Люди, які знищують те, що вони ніколи не створювали, потім просто відійдуть в сторону або понесуть якусь відповідальність, але це вже не буде мати ніякого значення. Закликаю Вас - не дайте силовим структурам знищити раціональне зерно, не дайте їм брати в заручники бізнес. Ми готові до конструктиву. І ми готові докладно довести, що наші законні права порушені десятикратно, що нас позбавили права бути почутими. Що десятки разів проти нас відбувалися речі, абсолютно неприпустимі в європейській середовищі. Що потреба підміняє законність. Вдячний Вам і прагну домовитися, щоб компанія працювала, щоб Фонд гарантування вкладів і Національний банк отримали максимально можливу економічну компенсацію, щоб ми працювали над творенням, а не боротьбою з економічними шакалами, детективами, прокурорами, суддями, які знищують компанію.

Володимир Олександрович, я закликаю Вас просто сказати своїм підлеглим: поверніться до закону і елементарної логіки, сядьте за стіл переговорів і знайдіть рішення, яке буде вигідно державі і дозволить наповнити бюджет і зберегти 27 тис. робочих місць. Ми два роки просимо тільки про це. Сподіваюся, що Вас вони почують".

    Реклама на dsnews.ua