• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Баканов назвав кількість кримінальних справ за держзраду

Служба безпеки з 2014 року відкрила 16 643 кримінальні провадження у державної зради і тероризму

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив глава СБУ Іван Баканов після засідання Ради національної безпеки і оборони, передає "ДС" зі посиланням на спецслужбу.

«Будь-який злочин проти державності – це не лише порушення Кримінального кодексу. Це спроба розхитати нашу країну. Тому ми маємо з особливою увагою оцінювати масштаби таких загроз. Та реагувати на них відповідно», — заявив глава СБУ.

За його словами, практично весь масив подібних злочинів повʼязаний з окупацією і агресією Росії.

Зокрема, серед резонансних справ: артилерійські обстріли житлового масиву Маріуполя і автомобільної дороги в 2015 році; затримання колишнього співробітника Кабміну, якого суд визнав винним у веденні підривної діяльності на користь РФ; засудження агента, який передавав російському ГРУ дані про ремонт і модернізацію військової техніки тощо.

«Реальні результати у розслідуванні кримінальних справ за статтею «Державна зрада» — надскладна робота. Яку неможливо виконати без тісної співпраці з усіма правоохоронними органами», — додав Баканов.

Також СБУ здійснює досудове розслідування масштабної і багаторівневої справи — за фактом рішення та ведення агресивної війни проти України з боку РФ. Саме в рамках цього злочину спецслужба оголосила низку підозр російським чиновникам. Наприклад, в лютому цього року — заступник міністра оборони РФ Андрій Картаполов.

Важливим є і розслідування збивання терористами літака "Малайзійських авіаліній" в 2014 році. В результаті в небі над Донецькою областю загинули 298 осіб. Слідчі СБУ брали участь в роботі міжнародної групи. Всі зібрані матеріали були передані правоохоронцям Нідерландів. Зараз це кримінальне провадження розглядає Окружний суд Гааги.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua