• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Бандері знову можуть присвоїти звання героя України

Реклама на dsnews.ua
У Верховній Раді України з'явився законопроект про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Герой України посмертно

Про це передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з інформацією на сайті Ради, ініціаторами проекту постанови (№9368) виступили народні депутати Максим Бурбак (фракція "Народний фронт"), Ярослав та Богдан Дубневич (фракція "Блок Петра Порошенко"), Андрій Кіт (фракція БПП), Михайло Бондар (фракція "Народний фронт"), Юлій Мамчур (фракція БПП), Михайло Гаврилюк (фракція "Народний фронт") та інші.

Текст проекту в даний час на сайті парламенту поки відсутній.

Як повідомлялося, 22 січня 2010 року президент Віктор Ющенко своїм указом удостоїв Степана Андрійовича Бандеру звання Героя України.

2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд позбавив Бандеру звання Героя України, оскільки він не був громадянином України. У серпні 2011 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) залишив у силі це рішення Донецького окружного адміністративного суду.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області. З 1940 року очолив Організацію українських націоналістів. Він похований на кладовищі у Мюнхені.

    Реклама на dsnews.ua