• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

БЕБ ще не запрацювало, а довіри суспільства до нової структури вже немає, — експерт

Уряд мав пів року для формування Бюро економічної безпеки, але реальна робота почалася тільки в серпні 2021 року. При цьому процес створення БЕБ вже встиг обрости кадровими скандалами

Реклама на dsnews.ua

Про це пише у своєму блозі на Цензор.НЕТ кандидат наук державного управління, експерт АЦ "Українська фабрика думки" Юрій Гаврилечко.

"Менше ніж місяць тому, 20 серпня 2021 року Кабмін нарешті визначився з кандидатурою директора БЕБ, яким став ... Вадим Мельник (!) — тепер уже ексглава ДФС і виходець з податкової поліції, в якій пропрацював майже півтора десятка років. Нагадаю, що його призначення супроводжувалося гучним скандалом, пов'язаним з недопуском до конкурсу на цю посаду 48 претендентів", — зазначив експерт.

Представники бізнесу ще на етапі підготовки законопроєкту "Про Бюро економічної безпеки" просили не допускати в нову структуру вихідців з податкової міліції, вимагаючи прописати цю норму в законі. Нардепи на це не пішли, тому що подібна заборона неможлива на законодавчому рівні через явне порушення прав людини. Проте, влада пообіцяла не брати в БЕБ особливо одіозних співробітників ДФС.

"Зараз в ЗМІ з'явилася інформація про те, що основним претендентом на пост глави оперативно-технічного підрозділу є начальник оперативного управління Святошинського району ГУ ДФС в Києві Олексій Соляник. І що з того, скажете ви? Ну та нічого особливого, крім того, що, судячи з його публічної декларації, претендент має досить вражаючу колекцію нерухомості загальною площею під тисячу квадратів. Крім того, трудові накопичення в готівковій гривні, що зберігаються "під подушкою", складають майже 4 млн грн. І це ще не рахуючи простенького авто Toyota Highlander (навіть з урахуванням 2012 випуску — близько 600 тис грн) для пересування по суші та катера BRP Utopia 205 (під 750 тис грн вартістю) для водних екскурсій. Так, все це при зарплаті приблизно в 20 тис. грн. Втім, з усією очевидністю варто визнати, що, швидше за все, все це результат успішної бізнес-діяльності подружжя претендента... Схоже, незабаром історія створення БЕБ отримає черговий скандал, пов'язаний ний з кадровими призначеннями. І ось тут виникає резонне питання: яким буде рівень довіри до нової організації, покликаної, нібито, боротися зі злочинами в економічній сфері, якщо ще до початку її роботи стільки вельми дивно-неприємних моментів виявляється?", — підкреслив Гаврилечко.

Нагадаємо, закон "Про Бюро економічної безпеки України" набув чинності 25 березня 2021 року. Главою нового правоохоронного органу став ексглава ДФС Вадим Мельник, який заявив, що запустити БЕБ до 25 вересня він не встигає і структура запрацює не раніше кінця листопада 2021 року.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua