• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

БЕБ не виправдає очікувань бізнесу, якщо в новий орган перейдуть "мільйонери" з ГФС, — політолог

На високу посаду в Бюро економічної безпеки претендує співробітник Державної фіскальної служби Олексій Соляник, який володіє п'ятьма квартирами і сімейними компаніями, що фігурують у виробництві ГБР по конвертаційним центрам. Чи зможе в такій ситуації БЕБ стати дійсно новим органом або залишиться продовженням "славних" традицій підрозділів по боротьбі з економічними злочинами ДФС, СБУ та НПУ?

Реклама на dsnews.ua

Про це в блозі на Цензор.НЕТ написав директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

"Джерела в Головному управлінні внутрішньої безпеки ДФС повідомляють, що головним претендентом на пост глави оперативно-технічного підрозділу БЕБ виступає начальник оперативного управління Святошинського району ГУ ДФС в Києві Олексій Соляник. За словами співрозмовника, "Соляник є куратором ряду конвертаційних центрів і неодноразово перевірявся внутрішньою безпекою, в тому числі на поліграфі, але кожен раз за вуха витягувало керівництво", — зазначив політолог.

Експерт вважає, що людина з такою декларацією в принципі не може претендувати на будь-яку посаду в правоохоронній системі, а тим більше — на керівну посаду в БЕБ.

"У чесного глави святошинських оперів, простого хлопця родом з переяславського села Помоклі — 5 квартир і одне нежитлове приміщення в Києві. Загальною площею 717 кв.м. Два заміські будинки — в Українці та Переяславі, 283 кв.м і 136 кв.м. сім земельних ділянок у Трипіллі, Українці та рідних Помоклях загальною площею 200 соток. Переміщується по Києву глава оперів на Toyota Highlander. А для корисних для здоров'я прогулянок по Дніпру у нього є катер BRP Utopia 205 вартістю приблизно 750 тис. грн. Дома під подушкою в одній з п'яти квартир і двох будинків родина Соляника тримає 3,75 млн грн. І це без урахування рахунків в банках, суми на яких податківець розсудливо не вказує. Пацан з Помоклів до успіху йшов і прийшов. А чого домоглися ви, смішні ніщеброди?", — підкреслив Кулик.

Політолог зазначає, що за старою чиновницькою традицією, в Україні за добробут сім'ї держслужбовця відповідає його друга половинка. Соляник не став змінювати сформований порядок в галузі — його дружина теж бізнесвумен.

"Очевидно, що декларація — тільки вершина айсберга. Але і її досить, щоб таких як Соляник, на гарматний постріл не підпускати до БЕБ, навіть простим детективом, не кажучи вже про крісло глави підрозділу. Адже правда, пан Мельник? Адже неможлива ситуація, щоб ті ж люди, які вІдмазували Соляника від розслідувань служби внутрішньої безпеки в ДФС — тепер перетягнули його в БЕБ? Або можлива?", — підсумував Кулик.

    Реклама на dsnews.ua