• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Бек-офіс "Укрзалізниці" залишили без роботи, — ЗМІ

Після засідання Ради нацбезпеки і оборони, на якому уряду доручили провести кадрове перезавантаження в "Укрзалізниці", тіньовий бек-офіс компанії також може стати об'єктом кримінальних проваджень

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання "Дело".

Журналісти нагадують, що до складу бек-офісу, про який писали деякі ЗМІ, входять колишній глава Держгеонадр Дмитро Кащук, його колишній радник Денис Жегалов, а також Дмитро Абрамович, який при попередньому міністрі інфраструктури Владиславе Крикліє обіймав посаду першого заступника міністра, відповідального за УЗ.

Також в роботі "бек-офісу" бере участь Денис Пугач, якого раніше називали "смотрящим" в Державній продовольчо-зерновий корпорації часів Януковича. Деякий час Пугач був причетний до роботи ЗАТ "Київський електровагоноремонтний завод", зокрема, курував схему поставок кабельно-провідникової продукції, а також забезпечував підключення сторонніх споживачів до електричних мереж "Укрзалізниці", ймовірно, через власні підконтрольні комерційні структури.

Також значний вплив на роботу УЗ, за даними РБК-Україна, має Ігор Купранец, колишній заступник голови Нацполіціі, колишній директор департаменту захисту економіки. Незважаючи на звільнення у 2019 році, вважається близьким до Арсену Авакова.

Всі вони нібито приймають рішення про розподіл тіньових фінансових потоків в компанії.

"Після п'ятничного рішення від керівництва "УЗ" нібито надійшла команда починати знищення документальних слідів роботи "бек-офісу", зокрема, електронного листування, розписок за видачу грошей з "чорної каси", "логістичних журналів" (кому, від кого і з якою регулярністю повинні були постачати "тіньовий кеш") та інших. Проте судячи з наявної інформації, це вже не має ніякого значення. Адже спецслужби вели негласні слідчі дії відносно "співробітників" і "керівників" офісу як мінімум протягом останніх декількох місяців. А всі необхідні документи вже давно скопійовані і підшиті в особисті справи, тому, що багато хто з "бек-офіцерів" є фігурантами кримінальних проваджень", — йдеться в матеріалі.

Видання зазначає, що в матеріалах СБУ прямо вказані зловживання і схеми, які в спецслужбі вважають найбільш небезпечними. В першу чергу, мова йде про схеми, пов'язані з держзакупівлями. Основні зловживання стосуються поставок запчастин і устаткування неналежної якості або зовсім невідомого походження. Гальмівні колодки, елементи верхньої будови колії, компоненти силових агрегатів тепловозів, елементи інтер'єрів приміських поїздів — це тільки частина корупційних закупівель, на які вказують в спецслужбі як на найбільш кричущі.

Ще один напрямок розслідувань стосується махінацій у фінансовій сфері. "УЗ" вже давно перебуває в борговій ямі (СБУ наводить цифру в 36 млрд грн. Кредитного навантаження), в деякі місяці позики доводиться брати просто на виплату заробітної плати. Крім того, об'єктом уваги спецслужб також може стати змова з кредиторами "УЗ" щодо зловживань при видачі та розподілі коштів кредитів на розвиток інфраструктури компанії.

    Реклама на dsnews.ua