• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Білоруське підрозділ РПЦ оголосив Вселенського патріарха агресором

Реклама на dsnews.ua
Синод Білоруської православної церкви виступив із зверненням щодо планів Константинопольського Патріархату з надання томосу про автокефалію УПЦ

Звернення було опубліковане на сайті БПЦ, інформує "ДС".

"Синод Білоруської православної церкви ухвалив одноголосно і одностайно підтримати позицію Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Священного Синоду Руської православної церкви у зв'язку з призначенням двох ієрархів Константинопольського патріархату - архієпископа Памфилийского Данила і єпископа Едмонтонського Іларіона - "экзархами" Константинопольського Патріархату в місто Київ", - йдеться у зверненні.

У БПЦ також заявили, що виражають "протест проти дії Константинопольського Патріархату, оскільки воно являє собою агресивне втручання однієї Помісної Церкви у внутрішні справи іншої Помісної Церкви, спрямоване на підрив основ міжправославного миру і єдності".

Також у білоруській церкві заявили про "нерозривній духовну єдність православних християн братніх народів Білорусі, Росії та України, чад Руської православної церкви".

Зазначимо, що Білоруська православна церква є канонічним підрозділом Російської православної церкви на території Республіки Білорусь, що має статус екзархату.

Як повідомляла "ДС", патріарх Варфоломій призначив в Україну своїх представників - архієпископа Данила Памфилийского з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Экзархи будуть взаємодіяти з українською владою та церквами в організації майбутнього собору. На ньому можуть проголосити про створення помісної православної церкви та обрати її предстоятеля.

    Реклама на dsnews.ua