• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Берлін змінив ставлення до "блакитним каскам" на Донбасі, - експерт

Реклама на dsnews.ua
Німеччина, ще недавно не дуже вітала ідею введення миротворчого контингенту на схід України, а також виступала проти озброєння діючої СММ, останнім часом змінила свої позиції

Цей аспект в ексклюзивному коментарі Укрінформу торкнувся берлінський політолог, співробітник німецького відділення Фонду Маршалла, експерт по Центральній і Східній Європі Йорг Форбріг, передає "ДС".

"В несподіваній дискусії про "блакитних касках" ООН на Донбасі німецька сторона, схоже, змінила своє ставлення", - зазначає експерт.

Він нагадує, що, по-перше, Німеччина ще в минулому році чітко висловлювалася проти озброєння спостерігачів ОБСЄ, аргументуючи це тим, що досі не було такого прецеденту і немає сенсу створювати подібний для України. "Цей аргумент, однак, більше не діє тепер, коли Путін націлився на місію ООН, яких у світі налічується вже чимало", - говорить Форбріг.

По-друге, за його словами, в минулому йшлося, насамперед, про забезпечення безпеки проведення місцевих виборів, що передбачено в Мінських угодах. Тим часом у Берліні з'явилося розуміння, що беззбройна команда спостерігачів ОБСЄ щодня наражає на небезпеку своє життя і здоров'я, і ці загрози необхідно зменшити. Таким чином, ймовірно, виношується надія поліпшити міжнародне спостереження за ситуацією на Донбасі, в тому числі і в цілях просувається Берліном Мінського процесу.

По-третє, зазначає Форбріг, виборча кампанія з виборів до бундестагу в Німеччині через тиждень, безумовно, відіграє певну роль. Як Соціал-демократична партія Німеччини, так і Вільна демократична партія зробили спробу минулої тиждень попіаритися на темі України і Росії.

Канцлер Меркель в такій ситуації теж не могла відставати і домоглася, як представляється, у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним якихось поступок. Якщо дійсно місія "блакитних касок" буде розміщена на всій території конфлікту на сході України, то це, звичайно, буде відповідати інтересам Києва, резюмує експерт.

Нагадаємо, раніше в Берліні в цілому з натхненням сприйняли заяву Путіна про готовність погодитися на введення миротворців ООН на Донбас. Глава МЗС ФРН Зігмар Габріель навіть сказав, що Берлін давно просуває цю ідею.

Проте раніше Німеччина, будучи впевненою, що Росія заблокує будь-який проект в Радбезі ООН, воліла не зупинятися на цій темі.

В даний час німецькі керівники закликають Путіна до компромісів. Зокрема, мова йде про неприйнятність ведення переговорів з питання миротворців з так званим керівництвом ОРДЛО, а також наполягають на присутності "блакитних касок" на всій непідконтрольної території Україні.

    Реклама на dsnews.ua