• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Безсметрный назвав заяви Путіна про української Конституції "нікчемними"

Це справа українського народу визначати конституційний режим в країні
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Роман Безсмертний вважає, що заява президента Росії Володимира Путіна про необхідність включення в Конституцію України на постійній основі закону про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу є спробою дестабілізувати ситуацію по всій країні, повідомляє "ДС" з посиланням на УНІАН.

Говорячи про Мінському процесі і про позиції Путіна, які в даному випадку озвучені Путіним в інтерв'ю німецькому виданню Bild, Безсмертний зазначив, що нічого нового не почув.

"Те, що сказано у цьому інтерв'ю, я чув кожен раз, з'являючись на переговорах у політичній підгрупі (у Мінську)", - сказав представник України в політичній підгрупі.

При цьому він зазначив, що такі заяви є дуже проста відповідь з української сторони.

"Це справа українського народу визначати конституційний режим і уповноваженого на те органу - Верховної Ради України. І жоден регіон, жодна країна не має права диктувати, що українському народу і уповноваженого на те органу робити з Конституцією, і в якому змісті її приймати", - підкреслив Безсмертний.

Разом з тим він заявив, що, якщо звернути увагу на думку шановних експертів з конституційного права у світі, то вони скажуть, що "основне завдання будь-якої Конституції - це стабільність, створення стабільного політичного режиму".

"Виходячи з цієї ключової тези про призначення Конституції, сказане Путіним є повним абсурдом і правової никчемностью. Тому що воно закладає по суті основи для постійної дестабілізації всередині України", - підкреслив представник України в політичній підгрупі.

За словами Безсмертного, "на ключовому подію, яка відбулася за рішенням "нормандської четвірки", а це була берлінська конференція, в якій брали участь відомі європейські конституціоналісти ... було абсолютно чітко сказано про те, що це справа українського народу і парламенту як уповноваженого органу".

Представник України в контексті призначення Конституції до необхідності стабільності також відніс територіальну цілісність і права людини.

"У цьому відношенні Україна повністю виконує вимоги Мінських домовленостей, тому в даному випадку сказане Путіним - воно повністю суперечить, по-перше, того, що зроблено з української сторони, і того, що планується зробити. Це власне трактування Кремлем Мінських домовленостей", - підкреслив Безсмертний.

Відповідаючи на питання, чи можна слова Путіна розуміти як відмову РФ повернути Україні контроль над кордоном, Безсмертний сказав, що "з точки, скажімо, побажань Кремля, я б з вами погодився, що десь у підтексті там звучить і виглядає як якийсь шантаж - чи ви це зробите ... то тоді ви отримаєте ... ".

При цьому він зазначив, що мова йде про політичну волю.

"Це вже політична воля вибирати той чи інший варіант, і це ще більше доводить, що вимоги певного інтегрування в Конституції відповідних норм не є спробою стабілізувати ситуацію і розв'язати конфлікт, а навпаки - поширити цю дестабілізацію на всю територію України", - сказав Безсмертний.

У той же час він зазначив, що це не означає, що така теза суперечить Мінським формату.

"Швидше за все, це тактичний прийом з використанням певної інтерпретації домовленостей", - вважає Безсмертний.

Читайте також:

Як раніше повідомляла "ДС", президент РФ знову звинуватив Україну в невиконанні Мінських угод. Він вважає, що Київ затягує з конституційною реформою.

    Реклама на dsnews.ua