• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Бездіяльність Мінкульту гальмує розвиток будівельної галузі, - представник КУБ Ростислав Мельник

Реклама на dsnews.ua

Відсутність затверджених історико-архітектурних опорних планів гальмує розвиток будівельної галузі в Україні, оскільки Міністерство культури та інформаційної політики не погоджує ніяких документів по будівництву з 1 січня 2019 року

Про це на зустрічі забудовників з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та іншими представниками влади заявив член Асоціації "Кола українських будівельників" (КУБ), президент Корпорації нерухомості "РІЕЛ" Ростислав Мельник, повідомляє "КУБ-Інфо".

Він звернувся до прем'єр-міністра з проханням звернути увагу на проблему в роботі Міністерства культури і інформаційної політики. "Хотів вас попросити, щоб Ви звернули увагу на те, що сьогодні є величезна проблема з нашою співпрацею з Мінкультом, який з 1 січня 2019 не погоджує жодного документа", — зокрема зазначив Ростислав Мельник.

Він пояснив, що зараз в Україні ще не затверджено історико-архітектурні опорні плани і Мінкульт не має права погоджувати будь-які будівництва в історичних частинах міст, таких, наприклад, як Київ чи Львів. "Тобто півтора року ми живемо, не маємо права нічого робити в історичному середовищі. Це велика проблема для галузі", — підкреслив Ростислав Мельник.

Нагадаємо, в кінці 2018 року Кабінет міністрів прийняв Постанову "Про внесення змін до Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць". Цим документом з 1 січня 2019 скасовано необхідність розроблення історико-містобудівного обґрунтування (ІМО). З тих пір вся проектна документація на нове будівництво в історично населених місцях повинна розроблятися виключно у відповідності з історико-архітектурними опорними планами.

До 1 січня 2019 року Мінкульт видавав забудовникам висновок з історико-містобудівного обґрунтування, без якого не можна було починати будівельні роботи в історичних центрах міст. Але з 1 січня 2019 року та до затвердження історико-архітектурних опорних планів, Мінкультури не має правових підстав для погодження будь-якого нового будівництва на території історично населених місць.

Згідно з чинним законодавством, Історико-архітектурний опорний план — це науково-проектна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць на замовлення виконавчих органів місцевого самоврядування суб'єктами господарювання, спеціалізованими в сфері вивчення, охорони та використання культурної спадщини.

    Реклама на dsnews.ua