• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Безсмертний назвав розведення військ на Донбасі переміщенням фронту вглиб України

Реклама на dsnews.ua
Розведення військ на ділянках лінії розмежування на Донбасі є переміщенням фронту вглиб України

Про це в ефірі Еспресо заявив дипломат і колишній представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Роман Безсмертний, інформує "ДС".

"А взагалі в ситуації, в якій перебуває Україна, у війні з Росією, або в принципі механізм розведення може діяти. Чому в 2015 і 2016 роках були спроби? По-перше, ці спроби були мотивовані необхідністю відкриття переходу в Золотом і Станиці Луганської. По-друге, хотіли побачити, чи може працювати цей механізм у даному конкретному випадку. На жаль, досвід цих років показав, що цей механізм не може бути застосований, причому там були спроби й кілометр на кілометр, і 2 на 4, і найрізноманітніші підходи намагалися реалізувати. Вони не були здійснені. Є фактори, які блокують або, насправді, призводять війська в колишні позиції", - сказав Безсмертний.

Він додав, не було мови про відвід по всій лінії фронту.

"Ще одна річ, на яку потрібно дати відповідь, спочатку проектом розглядалася 18 місць (точок), де бажано було б це зробити, для того, щоб забезпечити комунікацію населення. Потім в кінці - кінців прийшли до трьох, Станиця Луганська, Золоте - це на півночі, Петровське - на півдні, це були пункти, 2 з яких контролювалася українськими військами, Петровське - російськими. Була спроба подивитися, як воно працює. Якщо хтось думає, що відводити наші війська по всій лінії - це правильно, я б хотів би, щоб ми зараз зрозуміли, чому так планувалося. Ось населений пункт, який контролюється російськими військами, а ось українськими, давайте подивимося, як воно працює. Воно не спрацювало, що ми робимо зараз - ми пересуваємо фронт вглиб України - річ дуже небезпечна ", - резюмував Безсмертний.

Нагадаємо, згідно з оприлюдненою командуванням Операції об'єднаних сил детальною процедурою, розведення сил на Донбасі почнеться з Золотого і Петровського, і в результаті в "сірій зоні" можуть опинитися близько 30 населених пунктів.

    Реклама на dsnews.ua