• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Безсмертний заявив, що "план Штайнмайера" затверджувався в кабінеті Зеленського

Реклама на dsnews.ua
Затвердження документа, що містить "формулу Штайнмайера" відбувалося безпосередньо в робочому кабінеті президента України Володимира Зеленського

Про це в інтерв'ю Цензор.немає заявив колишній представник України в Тристоронньої контактної групи по Донбасу в Мінську Роман Безсмертний, інформує "ДС".

"Якщо б (другий президент, представник України в ТКГ по Донбасу Леонід Кучма - "ДС") президент Кучма підписав документ у Мінську, це була б його відповідальність. А коли лист підписується в кабінеті Зеленського, це відповідальність Зеленського за ситуацію", - зазначив він.

Нагадаємо, 1 жовтня в Мінську українська сторона ТКГ підписала "формулу Штайнмайера". Спочатку про це повідомили російські ЗМІ, потім представник Києва в ТКГ Леонід Кучма, а після підтвердив і президент Володимир Зеленський, уточнивши, що "Україна узгодила текст формули".

Формула полягає у варіанті врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом надання особливого статусу окремим територіям Донбасу (спочатку тимчасового), а потім постійного - після доповіді представників ОБСЄ за підсумками місцевих виборів на непідконтрольної території Україні. У самій формулі немає згадки про розведенні сил.

Парламентська опозиція сприйняла підписання (погодження) "формули Штайнмайера" ознакою "капітуляції України перед путінською Росією". В багатьох великих містах України пройшли мітинги та акції протесту проти підписання Україною "формули Штайнмайера".

    Реклама на dsnews.ua