• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Бойовики утримують на окупованому Донбасі 241 полоненого, — Денисова

Реклама на dsnews.ua

Омбудсмен Людмила Денисова під час робочої зустрічі повідомила надзвичайному і повноважному послу Великої Британії в Україні Мелінді Сіммонс, що в полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу знаходиться 241 громадянин України

Про це йдеться в повідомленні уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової у Facebook, передає "ДС".

"Проінформувала, що в полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу знаходиться 241 громадянин України. Здійснити моніторинг дотримання їхніх прав і умов утримання в місцях несвободи залишається поки неможливим. Тому звернулася з проханням до пані посла звернутися в Міжнародний комітет Червоного Хреста, щоб збільшити зусилля для їх допуску на ці території і здійснити відповідний моніторинг", — йдеться в повідомленні.

Крім того, омбудсмен закликав посла звернутися з проханням до представників її країни 16 грудня під час голосування підтримати резолюцію Генасамблеї ООН про ситуацію з правами людини в окупованому Криму.

"У ній є важливі пункти про надання консульським працівникам України відомостей про українських громадян, які перебувають в Російській Федерації, забезпеченні їм свободи контактів і спілкування відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, учасником якої є Російська Федерація, і забезпеченні українським посадовцям, включаючи уповноваженого з прав людини, можливості відвідувати всіх українських громадян, в тому числі політичних в'язнів у тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, і негайного звільнення всіх в'язнів Кремля", — пояснила Денисова.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що процес обміну полоненими заблокований, проте в Тристоронній контактній групі сподіваються, що до кінця року його вдасться зрушити з мертвої точки.

    Реклама на dsnews.ua