• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Відосик хворого президента з Феофанії. Як не треба заспокоювати країну

Люди, які відповідають на Банковій за піар, просто не розуміють, що деякі речі впливають на рейтинг Зеленського катастрофічно

Володимир Зеленський/Скріншот відео записаного в лікарні Феофанія
Володимир Зеленський/Скріншот відео записаного в лікарні Феофанія
Реклама на dsnews.ua

Володимир Зеленський вирішив вести іменний відеоблог. Прем'єра першого випуску відбулася 12 листопада. Ідея цього формату належить Михайлу Подоляку — раднику керівника президентського Офісу Андрія Єрмака. За словами Подоляка, Зеленський буде вести свій іменний відеоблог регулярно.

Повернення в «95-й квартал»

Новий тип відосиків Зеленського — це по формі «95-й квартал», а по суті — повне розмивання образу президента. Йому в черговий раз змінюють імідж і повертають його майже до того іміджу, який був у нього в «95-му кварталі». Тепер він борець з олігархами і до того ж борець за мир.

Попередник Єрмака в кріслі керівника Офісу президента Андрій Богдан свого часу заявляв «нам не потрібні ЗМІ». Зараз ми бачимо в відеоблозі Зеленського модифікацію цієї тези в «нас не показують ЗМІ» (що загалом є брехнею) — і, мовляв, «тому я буду спілкуватися з вами безпосередньо», як Трамп.

У цій зміні іміджу все було б добре, якби Зеленський був Трампом. Тобто якби він був здатний йти проти течії і приймати рішення, від яких дуріють еліти, але якими захоплюються 40-50% населення. Однак Зеленський — не такий. А тому зараз він знову може стати в очах людей винуватим у всьому. На початку літа Офіс президента стараннями Єрмака від цього відійшов і утримував Зеленського від того, щоб він коментував все підряд. А тепер, як не парадоксально, але Подоляк, людина Єрмака, повертає Зеленського саме до цього.

Про що не попередили Зеленського

Коли Зеленського вмовляли на формат іменного відеоблогу, його не попередили, що у нього є всього одна тема для піару — умовне перемир'я. Але щотижня говорити в своєму відеоблозі про одне й те ж він навряд чи зможе. А інших значущих тем для піару у нього просто не буде.

Реклама на dsnews.ua

Піарники Зеленського зіграли з ним злий жарт, коли змусили його повернутися у відеоблозі до теми Конституційного суду. Тиждень тому він погрожував його розігнати, а тепер каже, що через тиждень він представить перші (!) напрацювання щодо судової реформи, куди увійде і питання Конституційного суду.

Цей приклад показує, що люди, які відповідають на Банковій за піар, просто не розуміють, що такі речі впливають на рейтинг Зеленського катастрофічно. Вони остаточно розмивають його образ як політика — він перетворюється в балабола. А коли вони змушують Зеленського говорити, що потрібно носити маски, займатися спортом і сексом, щоб побороти коронавірус, вони остаточно перетворюють його в шоумена з КВК-2020.

Паралельно зі зміною іміджу команда Зеленського починає змінювати команду на місцях. Напевно, це частково торкнеться і центра. Парадигма змін проста: «слуги народу» вступають у домовленості з місцевими лідерами, щоб створити коаліцію і отримати гідні посади в обласних і міських радах. Така тактика згубила всі попередні партії влади, хоча і створювала ілюзію впливовості. Коротше кажучи, процес зміни еліт закінчився. Він перетворився в пошук старих і напівзабутих кадрів — зрозумілих, поступливих і переважно системно-корупційних.

Усі ці зміни — в іміджі і в команді — створюють ілюзію в Офісі президента, що вони починають вирівнювати ситуацію. Мовляв, тепер падіння рейтингів Зеленського і «слуг народу» зупиниться. Але піарники Зеленського й досі не змогли зрозуміти, що в масовій свідомості головна проблема нинішнього президента і його партії — це некомпетентність. І все, що вони зараз роблять, вони поглиблюють враження про свою некомпетентність.

Про себе, а не про людей

Судячи з коментарів на "Фейсбук"-сторінці Зеленського і взагалі по реакції соцмереж, народу відосик не сподобався. Якби це був разовий випуск, то можна було б і не надавати йому великого значення.

Але Подоляк запевняє, що такі випуски будуть регулярними. І що це нове слово в інформаційній політиці Банкової. У зв'язку з цим спробуємо об'єктивно оцінити потенціал цього формату — іменного відеоблогу президента.

Сама ідея спілкування влади з народом хоча б через відео зараз актуальна, як ніколи. Народ наляканий страшними чутками про швидкий економічний колапс через пандемію. У такій ситуації знати інформацію з перших вуст вкрай важливо всім українцям, незалежно навіть від їх ставлення до Зеленського.

Але як раз цю функцію відосик не виконав. Цілком даремно Зеленський поставив в центр уваги себе. Мовляв, ось я вам розповім, як я тут, у Феофанії, працюю. Людей зараз вкрай хвилює їх власна доля, а він їх заспокоює, що у нього особисто все буде добре.

До речі, Подоляк в інтерв'ю «Українській правді» визнав, що це у нього концепція така. «Йому потрібно говорити десь, що він робить. У нас недостатньо тих синхронів, які потрапляють у телеканали», — пояснив він, навіщо Зеленському іменний відеоблог.

І ось Зеленський за порадою Подоляка став розповідати, чим він зайнятий у Феофанії. Але людям зараз абсолютно не до того, щоб дивитися серіал про те, як працюється президенту. Вони хочуть побачити, що в центрі уваги глави держави знаходяться вони самі і їхні проблеми. А замість цього вони бачать, що в центрі уваги Зеленського він сам. Ось він задоволений собою, ось він милується собою, ось він упевнений в собі і ось він, згадавши свою розмову з Ангелою Меркель, пишається собою.

Гірше того, навіть коли Зеленський розповідав про свої плани, люди не почули нічого, що стосувалося б їх самих. Особливо багато Зеленський говорив про Конституційний суд, але для народу ця проблема другорядна. А першорядна — що чекає економіку і кожного з нас. І що влада робить для порятунку економіки і людей від банкрутства. Зеленський про це не сказав ні слова. З чого люди зробили висновок, що його це взагалі не хвилює.

"Ніяких VIP-палат не буде"

Нарешті, піарники Зеленського прорахувалися з вибором антуражу для відосика. Абсолютно безглуздо виглядає картинка, на якій Зеленський нібито хворіє на тлі державного прапора і президентського штандарта. Народ чітко відчуває фальш, особливо, коли від нього приховують, в яких умовах лікується президент.

Буквально напередодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що госпіталізації підлягають тільки люди з важким і дуже важким перебігом хвороби, а з хворобою середньої тяжкості за новими правилами вже не госпіталізують. І в той же час прессекретар Зеленського Юлія Мендель повідомила, що Зеленського і Єрмака забрали в Феофанію з легкими симптомами.

А в соцмережах взагалі піднялася хвиля обурення в зв'язку з березневою обіцянкою Зеленського, що всі VIP-палати будуть віддані людям. Дійсно, 26 березня Зеленський виступив з відосиком, де оголосив: «Прем'єр-міністру України поставлено завдання вирішити питання так званих VIP-палат і скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають. У нас не совок і не буде ніяких люксових палат для "членів ЦК"». Він пообіцяв, що в жодного політика чи бізнесмена в державних і комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця. «Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні ... Рівні умови стосуються абсолютно всіх. Винятків не буде і для перших осіб держави : президента, прем'єр-міністра і голови Верховної Ради», — пообіцяв тоді Зеленський.

А зараз він лежить у VIP-палаті в Феофанії і записує відосик, де скаржиться, що, мовляв, його недруги про нього брешуть. Дійсно жалюгідне видовище.

Висновок з усього цього очевидний. Потрібно гнати сценариста. І дати можливість самому Зеленському своїми словами (без суфлера) розповісти людям, як він бачить найближчі перспективи.

Якщо Зеленський і справді бачить ці перспективи хорошими — народ йому обов'язково повірить. І буде з нетерпінням чекати наступного відосика як прекрасного засобу для підняття життєвих сил.

    Реклама на dsnews.ua